שיפור קל במצבו של שומאכר

הרופאים בבית החולים בגרנובל שבצרפת מוסיפים להיאבק על חייו של נהג המירוצים האגדי מיכאל שומאכר, שנפצע בראשו בתאונת סקי. "הוא עבר ניתוח במהלך הלילה וחל שיפור קל במצבו", עדכנו הרופאים שציינו כי אין לדעת מה מידת הנזק שנגרם לו ומה יקרה כשיתעורר

שיפור קל. שומאכר (רויטרס)

שיפור קל חל במצבו של נהג המרוצים מיכאל שומאכר שנפגע בתאונת סקי - כך הודיעו היום (ג') הרופאים הנאבקים על חייו בבית החולים בעיר גרנובל בצרפת. במסיבת עיתונאים שערכו, הודו הרופאים כי הופתעו מהשיפור וציינו כי הם פסימיים פחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפות לחדשות 2 בפייסבוק

הרופאים עדכנו כי הלילה עבר שומאכר בהצלחה ניתוח, שנמשך שעתיים. במידה ומגמת השיפור תימשך, הוא ינותח שוב. "ניתוח כזה הוא סיכון אחרי הנזק שנגרם למוח, קיבלנו את אישור המשפחה", הסבירו הרופאים. "אנו בודקים את ראשו של שומאכר בכל שעה". לדבריהם, אין לדעת מה יקרה אם וכאשר שומאכר יתעורר.

"המצב עדיין שביר וקריטי, הוא עלול עוד להידרדר", עדכנו בבית החולים. "מצאנו שברים סמוך למוח, זה הדבר הראשון שראינו בצילומי הרנטגן. יש פגיעה בצד השמאלי של המוח, בין השאר, כך שהסכנה עדיין כאן. זו היתה פגיעה אלימה מאוד בראש". הרופאים הדגישו כי הם מעניקים את אותו הטיפול לכל החולים, וכי ההבדל היחיד הוא ההתעניינות התקשורתית.

(רויטרס)

אתמול פורסם סרטון החילוץ של שומאכר מאתר הסקי בדרום צרפת לאחר תאונתו. קודם לכן עדכן בית החולים בעיר גרנובל בצרפת לגבי מצבו של נהג המרוצים: "בהתחשב בעוצמת הפגיעה", אמר נציג המוסד הרפואי, "הקסדה ספגה את רוב עוצמת המכה. בלעדיה הוא היה מת במקום". הוא הוסיף כי הרופאים ממשיכים להיאבק על חייו של שומאכר.

"מצבו של שומאכר רציני מאוד והוא נמצא בטיפול נמרץ", המשיך נציג בית החולים. "אנחנו לא יכולים להגיד מה יהיה בעתיד מפני שזה מוקדם מדי. משפחתו נמצאת כל הזמן ליד מיטתו". לדבריו, אלוף הפורמולה 1 הגיע אל המוסד הרפואי ללא הכרה.

שומאכר אושפז שלשום במצב קריטי כשהוא שקוע בתרדמת, לאחר שנפצע בתאונת סקי בדרום צרפת. הוא פונה לבית החולים כשהוא סובל מפגיעה בראשו. התאונה התרחשה בעת שגלש באתר הסקי מריבל שבקרבת הגבול השוויצרי, ככל הנראה התרסק על סלע, ונפגע אנושות. הוא פונה במסוק לבית החולים.

שומאכר על המסלול (רויטרס)

"הנהג הטוב ביותר שהספורט ראה מעולם"

שומאכר נחשב לגדול נהגי הפורמולה 1 אי פעם. ב-2002 הוא היה לנהג היחיד שסיים באחד משלושת המקומות הראשונים בכל מרוץ בו השתתף, על פי אתר פורמולה 1, "שומאכר הוא הנהג הטוב ביותר שהספורט ראה מעולם". ב-1995 נשא לאישה את קורינה בטש ולשניים שתי בנות: ג'ינה (17) ומריה (15). מאז ומתמיד היה ידוע "שומי", כפי שכינו אותו האוהדים, כקנאי לחייו הפרטיים והשתדל להתרחק מאור הזרקורים. מאז שנת 2007 הוא מתגורר באחוזה בגלנד שבשוויץ, והוא בעל חוף פרטי באגם ז'נבה.