חוגגים ברחבי העולם: השנה האזרחית החדשה כאן

אחרי ניו זילנד, הגיע תורם של אלפים לחגוג ברחובות סידני את תחילתה של 2014 במופע הזיקוקים המסורתי ליד בית האופרה. לאחר מכן השנה החדשה נכנסה גם למדינות המזרח הרחוק - סין, תאילנד, וייטנאם ואינדונזיה. שעתיים לפני ישראל יחל מופע זיקוקים בכיכר האדומה במוסקבה

להתראות 2013, שלום 2014: בעוד שברוב חלקי העולם עדיין מתכוננים לקראת השנה האזרחית החדשה במדינת האיים סמואה באוקיינוס השקט היא כבר החלה. ב-12:00 שעון ישראל ניתן האות לחגיגות במדינה הקטנה - הראשונה שבה התחלפה השנה. כעבור שעה הצטרפה גם ניו זילנד לחגיגות השנה החדשה. גם בסידני שבאוסטרליה חגגו את 2014 - עם מופע הזיקוקים המסורתי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בניו זילנד נערך מפגן זיקוקים ממגדל "סקיי" באוקלנד. אלפי חוגגים התאספו סמוך לגורד השחקים, וקיבלו את פני השנה החדשה אל מול המופע המרהיב, שלווה בצופרים ופעמונים. מאות חוגגים, שהצליחו להשיג מבעוד מועד סירות, צפו בזיקוקים הצבעוניים מעל המים.

בשעה 15:00 שעוננו הגיעה השנה החדשה ליבשת הראשונה - אוסטרליה, שם צפו עשרות אלפי אזרחים במופע הזיקוקים המרהיב והמסורתי מעל בית האופרה בסידני. מופע הזיקוקים הססגוני האיר את שמי העיר בדיוק ברגע שבו התחלפה השעה לחצות - והשנה החדשה החלה רשמית.

מופע הזיקוקים המרהיב בסידני, היום (AP)

בשעה 18:00 השנה החדשה נכנסה לסין העממית - המדינה המאוכלסת ביותר בעולם. שם, החגיגות מתרכזות בעיקר בערים שכן בכפרים ובאזורים המסורתיים יותר חוגגים בחודש הבא את השנה החדשה הסינית, החג המרכזי במדינה הענקית.

בשעה 19:00 שעון ישראל קיבלו תושבי אינדונזיה את השנה החדשה בג'קרטה, יחד עם תושבי תאילנד, וייטנאם וקמבודיה. לאחר מכן יחגגו תושבי מיאנמר, נפאל, פקיסטן, הודו ואפגניסטן. ב-22:00 שעוננו ייפתח מופע הזיקוקים מעל הכיכר האדומה במוסקבה.

משקפי השנה החדשה כבר מוכנים (רויטרס)


אחרי רוסיה ומדינות המפרץ, יגיעו החגיגות גם אלינו ולמזרח ומרכז אירופה. בשעה 01:00 שעוננו, שנת 2014 תורה לתושבי פריז להתחיל בחגיגות. שעה לאחר מכן, השנה החדשה תפעיל את זיקוקי הדי-נור מעל שמי הביג-בן בלונדון. בשעות הלילה והבוקר שעוננו, תיכנס השנה החדשה גם למדינות מערב אפריקה ויבשת אמריקה. כדור הקריסטל הגדול יבשר את כניסתה של שנת 2014 בניו יורק בשעה 07:00 בבוקר שעוננו, מחר.

בחלקים בעולם כבר החלו לחגוג (רויטרס)