גדג'טים מתוחכמים: כך ארה"ב עוקבת אחרי העולם

המגזין הגרמני "דר שפיגל" חשף את עצם קיומה של יחידת האקרים סודית בסוכנות לביטחון לאומי האמריקנית, שמצליחה להשתלט על מחשבים בכל העולם. במגזין הציגו גדג'טים שונים ובהם שתלים שמוכנסים למחשבים

יחידת האקרים סודית בסוכנות לביטחון לאומי האמריקנית הצליחה לפרוץ למחשבים ומאגרי מידע ברחבי העולם - כך על פי מסמכים שנחשפו במגזין הגרמני "דר שפיגל". על פי הפרטים, היחידה שמכונה TAO, גונבת מידע ומחדירה מכשירי ריגול "בלתי נראים" למערכות מחשב. היחידה מונה רק 60 איש ומקום מושבה בטקסס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפות לחדשות 2 בפייסבוק

בארגז הכלים שלהם יש שתל לכל מטרה: אחד המכשירים מתיישב בתוך הכבל של המסך ומשדר החוצה את כל מה שרואים במחשב באותו הרגע, המכשיר הוא החסן נייד שבו משדר רב עוצמה. מחיר הכבל הוא בסך הכל 30 דולר, אבל 50 יחידות של החסנים ניידים הוזמנו במחיר של מילון דולרים.

מכשיר אחר מייצר תחנה סלולרית ניידת, תחנת רפאים שתתייצב בין הסמארטפון לאנטנה הסלולרית הרגילה ותעתיק את כל התעבורה ועלותו 40 אלף דולר. ואיך הם מתחברים למקלדת? מכשיר מיוחד, שמסתכל דרך חלון אל המקלדת, קולט מידע ומעביר אותו.

האמצעים נחשפו

על פי העיתון, היחידה מורכבת מצוות עילית של האקרים שמומחים באיסוף מידע על מקורות מודיעין והמשימה שלהם היא "להשיג את הבלתי אפשרי". על פי בכיר בקהילת המודיעין, היחידה הצליחה להשיג מידע מודיעיני משמעותי ביותר.

בין היתר, הצוות ניטר מידע שהועבר בין רשתות מחשב, ואף חדר למערכת הדיווח הפנימית של מיקרוסופט כדי לרגל על המטרות שלהם. הסוכנות לביטחון לאומי אמרה בתגובה למגזין כי מדובר בצוות שהוא נכס משמעותי וייחודי לסוכנות, שכן הוא מאפשר לה להגן על ארה"ב ושותפותיה.