צפו: סילוני לבה בהר אתנה סיציליה

אתנה, הר הגעש הפעיל ביותר באירופה, פולט ביממה האחרונה זרנוקי לבה לגובה של מאות מטרים. תושבי סיציליה מדווחים כי התפרצות מתרחשת בכל 10-15 דקות, והרשויות מזהירות מפני ההשלכות הצפויות

הר אתנה שבסיציליה, הר הגעש הפעיל ביותר באירופה מתפרץ ביממה האחרונה פעם נוספת - ושולח זרנוקי לבה ועפר וולקני לשמיים. התמונות שמגיעות מהאי שלחופי איטליה אמנם מרהיבות, אבל התושבים במקום חוששים מנהרות הלבה שההר פולט, שעשויות לגרום נזק רב. בינתיים, למרבה המזל, לא דווח על נזק או על נפגעים כתוצאה מההתפרצות האחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפות לחדשות 2 בפייסבוק

בלוע ההר נפער בחודש האחרון שבר עמוק חדש, שגרם לשורה של התפרצויות חוזרות. פסגתו מכוסה בימים אלה בשכבת קרח ושלג, דבר הגורם להתפרצות להיראות מרשימה אף יותר.

תושבי סיציליה שכבר התרגלו לתופעת הטבע, מדווחים שמלבד הנוף עוצר הנשימה, מאות סקרנים מגיעים למקום ומנסים לתעד את הפלא. תושבי היישובים סביב ההר מספרים גם כי שמעו פיצוצים עזים העולים מלוע ההר, דבר ההופך את החווייה למבעיתה לעיתים.

על פי הדיווח באתר "לייב-סיציליה" שעוקב בימים האחרונים אחרי הפעילות בלוע ההר, כל 10-15 דקות מתקיימת התפרצות. עוד עולה מהדיווח כי ההר פולט לבה לגובה של עשרות ומאות מטרים. הרשויות לא נשארו אדישות, והחליטו לסגור לפרקי זמן קצובים את המרחב האווירי של האי לתנועת מטוסים.