חשיפה: הסדרות האהובות על הנשיא אובמה

"הסמויה", "שובר שורות", "משחקי הכס" וגם "הומלנד" המבוססת על סדרה ישראלית נמצאות ברשימת הסדרות האהובות ביותר על הנשיא האמריקני ברק אובמה. הניו יורק טיימס חושף את הרגלי הצפייה, המעט דרמטיים ומורבידיים, של האיש החזק בעולם

עיבוד תמונה: חדשות 2 (רויטרס)

במה צופה הנשיא האמריקני בזמנו החופשי? בשאלה הרת הגורל הזו דן העיתון היוקרתי "ניו יורק טיימס", שבאמצעות שיחות עם מקורבים לאיש החזק ביותר בעולם, משרטט את הרגלי הצפייה בבית הלבן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפות לחדשות 2 בפייסבוק

הנשיא אובמה, כך עולה מבדיקת העיתון, אינו מנסה לברוח מקשיי היום-יום בעזרת תוכניות ריאליטי, אלא נוהג לצפות בתוכניות מורכבות ואפלות. בין התוכניות שבהן צפה לאחרונה ניתן למצוא שתיים מסדרות הדגל של HBO, "משחקי הכס", ו"אימפריית הפשע".

גם הנשיא שובר שורות (יח"צ)

ברשימת הצפייה של הנשיא גם הסדרה "שובר שורות", דרמת טלוויזיה עטורת פרסים, המגוללת את סיפורו של מורה בתיכון שבזמנו הפנוי מייצר סמים קשים. התוכנית הסתיימה לאחרונה לאחר חמש עונות מוצלחות, והנשיא מתדרך לעיתים קרובות את אנשיו שלא לחשוף בפניו "ספויילרים", פרטים שעלולים להסגיר את עלילתה הסבוכה של הסדרה.

מזדהה? בית הקלפים (יח"צ)

נושא שבוודאי מעניין את הנשיא הוא התככים בוושינגטון, שאותו הוא מכיר היטב ומצפה לו בעונה בעונה השנייה של "בית הקלפים", דרמה פוליטית מבית נטפליקס. לאחרונה התבדח אובמה על כך שהוא לא יכול לתמרן במסדרות הקונגרס בדרך שבה מצליח פרנק אנדרווד, הדמות המרכזית בסדרה שאותה מגלם בכישרון רב השחקן קווין ספייסי.

ויש גם קשר ישראלי. אחת הסדרות האהובות על הנשיא היא "הומלנד", המבוססת על הסדרה "חטופים" הישראלית. אובמה ודאי יכול להתחבר לתכנים שבסדרה, שדנים בצורה הרפתקנית במיוחד במדיניות החוץ של ארצו - במלחמה בטרור, במשא ומתן עם גורמים עוינים, פעילות מזל"טים וסוכנות מודיעין הנאבקת על הלגיטימיות שלה.

אבל נראה שמעל לכל הסדרות הללו, עומדת "הסמויה", סדרת מופת נוספת של HBO, שאותה כינה הנשיא מספר פעמים כ"תוכנית הטלוויזיה הטובה בכל הזמנים". למי שטרם צפה, "הסמויה" מתארת את חייהם מוכי העוני של תושבי בולטימור, ואת המלחמה בסמים בין שוטרים ותושבי העיר, מרביתם אפרו-אמריקניים. יוצר הסדרה דייויד סיימון, אמר לאחרונה כי הוא מבין את משיכתו של אובמה לסדרה, שעוסקת באופן ישיר עם סוגיות של מאבקים חברתיים וכלכליים.