כמה הוציא מייקל בלומברג מכיסו הפרטי על ניו יורק?

לרוב, כשבודקים הוצאות של עיריות עולים על פרשות שחיתות וחשדות לקבלת כספים במרמה, אבל ראש העיר היוצא של ניו יורק מייצג מקרה הפוך. תחקיר של ה"ניו יורק טיימס", שכתביו בחנו את חשבונות העירייה בשנים האחרונות, מעלה כי במשך כהונתו של בלומברג הוא הוציא 650 מיליון דולר מכיסו - לטובת העיר

מייקל בלומברג (רויטרס)

יקיר העיר: דוח שמתפרסם הבוקר (ב') ב"ניו יורק טיימס" טוען שראש העיר היוצא של ניו יורק, המיליונר מייקל בלומברג, הוציא 650 מיליון דולר מכספו הפרטי לטובת העיר במהלך שלוש הכהונות שלו בתפקיד. העיתון ניהל תחקיר בשבועות האחרונים וכתביו נברו בחשבונות ההוצאות של עיריית ניו יורק בשנים האחרונות. אם בדרך כלל חקירות כאלה חושפות מעשי שחיתות, הפעם נחשף ראש עיר שהוא פילנטרופ אמיתי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפות לחדשות 2 בפייסבוק

על פי התחקיר, בלומברג הוציא מדי שבוע, במהלך 12 השנים שלו כראש העיר, 62,400 דולר על ניקוי של שני אקווריומים של מים מלוחים בבית העירייה, הוא תרם 23 מיליון דולר למוסדות צדקה שונים ועוד 30 מיליון דולר למוזיאון המטרופולין ב-2002 .

העיתון טוען שבין הנושאים שהיו קרובים ללבו ולארנקו של בלומברג היה הפיקוח על הנשק במרחב הציבורי.

על פי הנתונים של מגזין פורבס, ראש העיר לשעבר שווה 27 מיליארד דולר. במהלך כהונתו הרוויח בלומברג סכום שהפך למפורסם מאוד - דולר לשנה. עכשיו, הוא עוזב ומשאיר את המשרה לביל דה בלאזיו, ראש עיר דמוקרטי ראשון בניו יורק ב-20 השנים האחרונות.