בריטניה: קמפיין חדש מגעיל את המעשנים

משרד הבריאות הבריטי פתח בקמפיין חדש שאמור להגעיל את המעשנים על ידי הדגמה גרפית המראה כיצד הרעלים שהם מכניסים לגוף, בדמות העשן השחור, מגיעים לכל האיברים החיוניים - הריאות, הלב וגם המוח. מובילת הקמפיין: "מעשנים צריכים לדעת שהם מזיקים לא רק לריאות וללב"

פרסומת חדשה נגד עישון בבריטניה מראה תמונות קשות של כלי דם מזהומים בזפת הסיגריות - מהריאות, דרך הלב ועד המוח. משרד הבריאות הבריטי ששיגר את הקמפיין מדגיש את הנזק שנגרם לגופם של המעשנים ומטרתו המוצהרת היא להפחיד את המעשנים, ולגרום להם להפסיק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפות לחדשות 2 בפייסבוק

הקמפיין שכותרתו היא Smokefree Health Harms מדגיש כי כימיקלים מסוכנים חודרים לגוף בכל שאיפת עשן, כולל הרעלים ארסן וציאניד שמזיקים לאיברים המרכזיים בגוף. הכימיקלים מגבירים את הסיכון ללקות בשבץ או בדמנציה. בסרטונים נראים החומרים הרעילים, בצבע שחור, עוברים דרך הריאות ומגיעים לאיברים השונים.

"אנחנו יודעים על ההשפעה הרצינית של העישון על הלב ועל הריאות, אבל מעשנים צריכים להיות מודעים גם לנזק שנגרם למוח ולאיברים חיוניים נוספים שנפגעים מרעל הסיגריות שחודר לדם", הסבירה פרופסור דיים סאלי דייויס, מובילת הקמפיין.

לדברי הפרופסור דייויס, "עישון הוא הגורם המרכזי למוות בטרם עת, המעשנים מתים ממחלות שיש להן קשר ישיר לעישון, וזה מאוד מדאיג שאנשים עדיין לא מעריכים נכון את הבעיות ואת המחלות שנגרמות כתוצאה מעישון סיגריות". דיוויס ממליצה למעשנים לצפות בפרסומת לקראת השנה החדשה, ולהחליט שנת 2014 תהיה השנה שבה הם יפסיקו לעשן.