צפו: נכשל מבצע לחילוץ ספינה באנטארקטיקה

ספינה שוברת קרח מסין הגיעה למי אנטארקטיקה בניסיון לחלץ את ספינת המחקר הרוסית "אקדמיק שוקלסקי" שנתקעה בקרח. הספינה הסינית הגיעה עד לטווח ראייה מספינה הרוסית, עליה 74 נוסעים, אך נאלצה לבלום עקב שכבת קרח עבה. בימים הקרובים צפויה להגיע לאזור ספינה שוברת קרח מאוסטרליה שתנסה לחלץ את הנוסעים

נמשך המאמץ הבינלאומי לחלץ ספינת מחקר רוסית שנתקעה באנטארקטיקה: ספינה מפלסת קרח שהגיעה מסין על מנת לחלץ את נוסעי הספינה נבלמה על ידי שכבת קרח עבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ספינת החילוץ הסינית "דרקון השלג" היא אחת משלוש ספינות שענו עד כה לקריאת המצוקה של ה"אקדמיק שוקלסקי" - ספינת מחקר שנתקעה במימי אנטארקטיקה ביום שלישי האחרון.

צפו בסרטון מספינת המחקר הרוסית:

"שכבת הקרח מגבילה את היכולות שלנו ואיננו יכולים להמשיך הלאה ולכן עלינו לבלום את הספינה", אמר קברניט "דרקון השלג" וואנג זיאנזונג. לדבריו, האוניה הסינית הצליחה להגיע עד לטווח ראייה מספינת המחקר הרוסית בטרם נבלמה.

ה"אקדמיק שוקלסקי" באנטארקטיקה (AP)

ה"אקדמיק שוקלסקי" עזבה את ניו זילנד ב-28 בנובמבר במסגרת משלחת במימון פרטי לציון מאה שנים למסעו של החוקר האוסטרלי המפורסם דאגלס מוסון לאנטארקטיקה . על סיפונה של הספינה 74 נוסעים, בהם מדענים ותיירים. 22 מהנוסעים הם אנשי צוות רוסיים ורבים אחרים הם בעלי אזרחות אוסטרלית.

הרשות האוסטרלית לבטיחות ימית, שמפקדת על מבצע החילוץ, אומרת כי הספינה הסינית תישאר לעת עתה באזור עד להגעת ספינה שוברת קרח שישלחו האוסטרלים. עוד נמסר כי על סיפונו של "דרקון השלג" יש מסוק שיוכל לסייע בחילוץ נוסעים, במקרה שגם הספינה האוסטרלית תיכשל בתפקידה.