שופט בניו-יורק: "הציתותים חוקיים"

בפסיקה שהוציא בית המשפט הפדרלי נקבע כי איסוף מידע טלפוני על ידי הסוכנות לביטחון לאומי הוא חוקי ואף "חלוק חשוב מארסנל האומה שבאמצעותו יכול הממשל האמריקני להתמודד עם רשתות טרור"

"הציתותים חוקיים". הסוכנות לביטחון לאומי (AP)

שופט בבית המשפט הפדרלי בניו-יורק קבע היום (ו') כי איסוף המידע ותיעוד הרשומות הטלפוניות של אזרחי ארצות הברית הוא חוקי, ואף מהווה "חלוק חשוב מארסנל האומה שבאמצעותו ניתן להתמודד עם טרור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחוות דעת שפרסם השופט וויליאם פאולי, צוין כי תכנית המעקבים מייצגת את "אגרוף הממשל" בהתמודדותו עם רשת הטרור של ארגון הטרור אל-קעידה. השופט פאולי הזכיר בפסיקתו את אירועי 11 בספטמבר, וציין כי הפעלת איסוף מודיעין מסוג זה יכול היה לסייע לחוקרים "לחבר את הנקודות" בטרם יצאה המתקפה אל הפועל.

"הממשל למד מטעויותיו ופיתח דרכים להתמודד עם האויב החדש: רשת טרור שמסוגלת להוציא אל הפועל מתקפות ברחבי העולם", כתב פאולי, והדגיש כי מערך הציתות של הסוכנות לביטחון לאומי (NSA) שמפעילה ממשלת ארצות הברית מסייעת להתחקות אחר עקבות חשודים "באוקיינוס של מידע".

פסיקתו של השופט פאולי מנוגדת לפסיקה שניתנה מוקדם יותר החודש, על ידי שופט בית המשפט המחוזי בארצות הברית ריצ'רד לאון, שהורה על הוצאת צו מניעה זמני נגד איסוף מודיעין טלפוני על שני חשודים.