אירן: מפתחים סרכזות חדשות כדי להאיץ בתהליך העשרת האורניום

ראש הארגון לאנרגיה אטומית באירן, אמר כי ארצו ממשיכה בפיתוח סרכזות חדישות שיאפשרו את האצת תהליך העשרת האורניום בדרך אל הגרעין. בשלב זה פועלות ברפובליקה האסלאמית כ-19 אלף סרכזות המשולבות בתכנית הייצור

"סרכזות חדשות כדי להאיץ בתהליך ההעשרה", (רויטרס)

אירן ממשיכה בצעדיה אל עבר הגרעין. ראש הארגון לאנרגיה אטומית עלי אכבר סלאחי, אמר הלילה (ו') כי ארצו מפתחת דור חדש של סרכזות, זאת בכדי להאיץ בתהליך העשרת האורניום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווחים בתקשורת האירנית, אמר סלאחי כי בארצו קיימות בשלב זה כ-19 אלף סרכזות המשולבות בתהליך ייצור הגרעין. "הסרכזות החדשות כבר נמצאות בבנייה", הדגיש. סלאחי לא ציין מתי יוכנסו לשימוש בפועל, אך הבהיר הדבר יתבצע רק בתום בדיקות טכניות שיוודאו את תקינותן.

עוד צוין בדיווח כי דובר הארגון העביר את המידע אודות המכשור החדש לפקחי הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית כבר בתחילת החודש. הדובר הבהיר בפני הפקחים כי הסרכזות הן בעלות יכולת ייצור גבוהה יותר מאלו שנמצאות כעת ברשות אירן.

"התקדמות בשיחות עם המעצמות"

הדיווחים על פיתוח הסרכזות לצורך האצת תהליך העשרת האורניום באירן, באים לאחר שבתחילת השבוע אמר סגן שר החוץ במדינה כי חלה התקדמות במגעים בין הרפובליקה האסלאמית למעצמות על יישום ההסכם שנחתם בז'נבה.

"חלה התקדמות מסוימת, התקדמות איטית", סיפר אראקצ'י בריאיון, אך לא פירט מעבר לכך. בסוף השבוע האחרון, הגיעה שרת החוץ של איטליה לביקור היסטורי ברפובליקה האסלאמית, לאחר קרוב לעשר שנים שבהן שר חוץ איטלקי לא ביקר במדינה. ביקורה התרחש על רקע המשא ומתן והנמשך בין אירן לשש המעצמות, וההקלות הצפויות בסנקציות הכלכליות המוטלות על המדינה, במהלך ביקורה של שרת החוץ, אמה בונינו, היא צפויה להיפגש בטהרן עם שורה של בכירים בהם הנשיא חסן רוחאני, ומקבילה האירני - מוחמד זריף, מי שהפך בחודשים האחרונים לפנים של אירן בפני המערב.