חטוף אמריקני בפקיסטן: "הנשיא אובמה נטש אותי"

בניסיון לעודד את הממשל האמריקני לנהל משא ומתן עם אל-קעידה, אפשרו חוטפיו של אזרח אמריקני בפקיסטן לפרסם קלטת שבה הוא מבקש מהממשל האמריקני לשחרר אותו. "נראה שממשלתי נטשה אותי לחלוטין" אמר החטוף. במקביל, הודיעו בבבית הלבן כי הם מסרבים לנהל משא ומתן עם החוטפים

האמריקני החטוף כפי שנראה בקלטת (ניו יורק פוסט)

אזרח אמריקני שנחטף בפקיסטן לפני למעלה משנתיים פנה בסרטון וידאו שצילמו חוטפיו לנשיא אובמה בו התחנן על חייו. לדבריו של האיש, וורן ויינשטיין בן 72, הוא חש כי ננטש על ידי מולדתו. חוטפיו תיעדו אותו ושלחו את הסרטון לאמצעי התקשורת בארצות הברית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ויינשטיין, שהיה ממונה מטעם חברה קבלנית על עבודות שבוצעות בשביל צבא ארצות הברית באזור, נחטף מביתו שבלאהור באוגוסט 2011. בסרטון שנשלח בשבוע שעבר מפקיסטן, קרא החטוף לממשל בוושינגטון להיכנס למשא ומתן עם החוטפים על שחרורו.

"לפני תשע שנים הגעתי לפקיסטן כדי לסייע לממשלתי, ועשיתי זאת בתקופה שרוב האמריקנים לא הסכימו להגיע לכאן", אמר ויינשטיין. "כעת, נראה שממשלתי נטשה אותי לחלוטין. לכן אני שוב פונה אליכם כדי שתדונו על שחרורי".

הבית הלבן מסרב לנהל מו"מ עם אל קעידה

לסרטון צורף מכתב של ויינשטיין שהגיע לידי כלי התקשורת בפקיסטן. על הסרטון הוטבע הסמליל של "א-שבאב", אחד מהארגונים המסונפים לאל קעידה במדינה. בסרטון נראה ויינשטיין כשהוא לבוש באימונית אפורה, כובע צמר ופניו עטורי זקן.

אנשי ארגון אל-קעידה הודיעו כי הוא ישוחרר כשארצות הברית תחדל לבצע תקיפות מהאוויר באפגניסטן, פקיסטן, סומליה ותימן וכן דרשו את שחרורם של כל אסירי הארגון הכלואים בידי האמריקנים ברחבי העולם. הבית הלבן קרא לשחרורו המיידי של ויינשטיין, אך במקביל הודיע כי לא ינהל משא ומתן עם אל-קעידה.