צרפת: מאות קברים יהודים חוללו

כלי תקשורת בצרפת מדווחים על חילול של מאות קברים בבית קברות שבמזרח המדינה. "עוד פעם פוגעים ביהודים", אמר חבר הפרלמנט הצרפתי מאיר חביב בתגובה למעשים. "עבור הטרוריסטים אין הבדל בין חיים ומוות. העיקר לפגוע ביהודים"

הרס קברים באירופה, ארכיון (AP)

יממה לאחר הפיגוע בדנמרק, מאות קברים בצרפת נמצאו היום (ראשון) כשהם מחוללים. כלי התקשורת הצרפתיים דיווחו הערב על חילולם של מאות קברים בבית הקברות היהודי ב"סר-אוניון" שבמזרח צרפת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"עוד פעם פוגעים ביהודים", אמר הערב חבר הפרלמנט הצרפתי מאיר חביב בתגובה למעשים. "אתמול הרגו יהודים בדנמרק, והיום מחללים את קבריהם בצרפת. עבור הטרוריסטים אין הבדל בין חיים ומוות. העיקר לפגוע ביהודים".

"למרות הרצון של הממשלה לפעול נגד התופעות הנבזיות והעובדה כי יש התלכדות לאומית בנושא, לצערנו המעשים נעשים חמורים ומדאיגים יותר ויותר", הוסיף חביב. "יהודים נהרגים, קברים מחוללים, בתי כנסת מותקפים והילדים שלנו לא חשים בטוחים".

"אחרי כל תקיפה או פיגוע בשנים האחרונות, השתדלנו כנציגי ציבור להישאר אופטימיים ולחשוב שאמנם עברנו עוד שלב, אך המצב ישתפר", הוא טען. "היום הלב כבד ואנו מצטערים על כך שאין הרבה תקווה לגבי העתיד בצרפת בפרט ובאירופה בכלל".