צפו: הרוחות העזות העיפו את המטוס

מזג האוויר הקשה באירופה הקשה מאוד על מטוס חברת "פלייבי" שניסה להמריא משדה התעופה באיי שטלנד בבריטניה לאידינבורו. גם היום אלפי תושבים באירופה נותרו ללא חשמל ועשרות טיסות בוטלו בעקבות הסערה הקשה הפוקדת את היבשת

רוחות של 126 קמ"ש הביאו מטוס קל של חברת "פלייבי" הבריטית להמריא על צדו משדה התעופה באיי שטלנד שבסקוטלנד. מאז תחילת החודש נרשם מזג אוויר סוער במיוחד ברחבי אירופה, עם רוחות עזות, שטפונות וגלי ענק, שהביאו לביטולן של מאות טיסות ביבשת ולניתוק אלפי תושבים מחשמל בחג המולד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מתיעוד ההמראה האימתנית בשדה התעופה "סומבור" שבאיים, ניתן לראות כיצד המטוס הקל נאבק ברוחות הצד החזקות, המקשות עליו להתקדם על המסלול. בסופו של דבר הצליח הטייס לייצב את המטוס, שעשה את דרכו לאידינבורו.

לפחות שישה בני אדם נהרגו בבריטניה וצרפת ביומיים האחרונים בעקבות הרוחות העזות, המגיעות לעוצמה של 145 קמ"ש. גשמי זלעפות שיבשו את רשתות תחבורה וחתכו קווי כוח חשמל דווקא באחד מימי הנסיעות העמוסים ביותר של השנה, בחג המולד.

טיסות בוטלו, אלפים ללא חשמל

בבריטניה מניין ההרוגים הגיע לחמישה, בהם גבר שנהרג בשעה שניסה להציל את כלבו בשיטפון. בצרפת נהרג נער לאחר שקיר התמוטט עליו. פעילותם של נמלי התעופה בדרום בריטניה שובשו, כשמספר טיסות בוטלו או עוכבו גם בנמל התעופה הית'רו בלונדון.

נמל התעופה השני העמוס ביותר בבריטניה, גטוויק, הודיעו כי מסוף אחד נפגע מהפסקת חשמל ובעקבות נזקי הסערה הופסקו באופן זמני את כל הרכבות לנמל.

בחברת החשמל אמרו הבוקר כי אמנם יש מה לשפר במוכנת לסופה בישראל, אך המצב הוא טוב מאוד ביחס למדינות העולם באירופה וצפון אמריקה. "כפי שניתן לראות זה קורה גם במדינות הכי נאורות בעולם, ובהיקף גדול יותר", אמר לחדשות 2 Online אלכס לוינסון, מנהל קבוצת הולכה באגף הולכה והשנאה בחברת החשמל. "זה קורה גם למרות שחלק מהחשמל שם הוא תת קרקעי".