אורוגוואי: הנשיא אישר את חוק המריחואנה

נשיא אורוגווי אישר את החוק, שיתיר ייצור וסחר של מריחואנה. החוק, שהעביר הסנאט באורוגוואי החודש, יוביל להקמת שוק לסחר במריחואנה במהלך שנת 2014. הגידול האישי יותר לאזרחים בהיקף של 480 גרם בשנה

באורוגוואי השימוש בסם יהפוך לחוקי. אילוס (חדשות 2)

עכשיו זה רשמי - אורוגוואי תהפוך למדינה הראשונה בעולם המאפשרת סחר חוקי במריחואנה: הנשיא מוחיקה אישר את החוק החדש שעבר במדינה לפני כשבועיים, המאפשר מסחר בסם. עם כניסתו לתוקף כל תהליך השימוש יהיה חוקי במדינה - גידול, ייצור, הפצה ושימוש אישי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דייגו קאנפה, מזכירו של הנשיא חוזה מוחיקה, הודיע כי החוק אושר על ידי הנשיא. בכך למעשה הושלם תהליך החקיקה של "חוק המריחואנה". מרגע אישור החוק על ידי הנשיא, כל תושב באורוגוואי יכול לגדל בביתו את הסם לשימוש אישי, בהיקף של שישה שתלים למשק בית אחד ולא יותר, והייצור האישי מוגבל ל-480 גרמים בשנה. 

כעת, הפקידים במדינה יצטרכו לנסח עד לחודש אפריל את התקנות המפורטות להסדרת שוק המריחואנה, שיפעל גם באמצעות בית המרקחת. על פי ההערכות במדינה, באמצע שנת 2014 המערכת המסדירה את הסחר בסם תופעל באופן מלא.

40 גרם לחודש לשימוש אישי

הסנאט האורוגוואי הצביע החודש ברוב של 16 תומכים אל מול 13 מתנגדים להצעת החוק אותה יזמה ממשלת המדינה. המטרה העיקרית של החוק החדש היא להיחלם בתעשייה הבלתי חוקית של מסחר בסמים, הקיימת באורוגוואי ובמדינות דרום אמריקניות נוספות.

החוק קובע כי כל אזרח אורגואי יוכל לרכוש 40 גרם לשימוש עצמי בכל חודש, כל עוד מלאו לו 18 שנים. ממכר הסם יתבצע בבתי מרקחת בעלי רישיון מיוחד אותו תנפיק המדינה. אותם בתי מרקחת יחוייבו לבצע מעקב קפדני אחר הרוכשים במטרה למנוע שימוש העובר את המותר על פי החוק.

"אנחנו מתחילים ניסוי חדש בחודש אפריל הקרוב", סיפרה אשת הנשיא וסנטורית במדינה לוסיה טופולאנסקי. "מדובר בשינוי תרבותי משמעותי המתמקד בבריאות הציבור ויסייע במלחמה במבריחי הסמים".

הניסוי במדינה עשוי להתוות את הדרך למדינות נוספות ברחבי העולם. רבים בעולם המערבי מתנגדים להפיכת הסם לחוקי, בעוד שאחרים מאמינים כי ליגליזציה של הקנאביס תסייע במלחמה נגד ארוגני פשע המשתמשים בסם לשם מימון פעילותם הבלתי חוקית.