מבצע אמריקני נכשל: שבויים נהרגו, בהם יהודי-אמריקני

הנשיא ברק אובמה הודה כי צבא ארה"ב הרג בשוגג אזרח אמריקני ואזרח איטלקי שהוחזקו כבני ערובה על ידי אל-קאעידה בפקיסטן. הנשיא האמריקני התנצל בפני משפחות השבויים והבהיר כי הוא לוקח אחריות לכשלים: "אני יכול רק לדמיין את הצער והכאב בקרב משפחותיהם"

ביקש עזרה מנתניהו. וינשטיין

נשיא ארצות הברית ברק אובמה פרסם הערב (חמישי) התנצלות רשמית בעקבות התקרית בה נהרגו אזרח אמריקני ואזרח איטלקי, שהוחזקו בשבי אל-קאעידה בפקיסטן בשנים האחרונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האזרח האמריקני, שנהרג במהלך פעולה של צבא ארה"ב, הוא היהודי-האמריקני וורן וינשטיין, שביקש בעבר מראש הממשלה בנימין נתניהו לסייע למאמצים לשחררו. שמו של האזרח האיטלקי שנהרג הוא ג'ובאני לה-פורטו.

שני החטופים מצאו את מותם במהלך חודש ינואר האחרון, כשמל"טים של הצבא האמריקני תקפו יעד של ארגון הטרור בפקיסטן. ההצהרה שפרסם אובמה מגיעה זמן ממושך לאחר אותה תקרית, מאחר ולארצות הברית נדרש זמן לגלות כי השניים שהו בתוך היעדים שהופצצו, סמוך לגבול בין פקיסטן ואפגניסטן.

הנשיא האמריקני ציין כי הוא לוקח אחריות מלאה על הכשלים שהובילו להרג החטופים, והבהיר כי הורה לפתוח בחקירה מקיפה של האירועים. "כבעל וכאבא, אני רק יכול לדמיין את הצער והכאב בקרב משפחותיהם של השבויים", אמר אובמה לכתבים.

"אני מצטער מאוד על מה שקרה", הוסיף אובמה. "האמנו כי מדובר במעוז של אל-קאעידה, לכן לא סברנו שנמצאים בו אזרחים. עם זאת, אנחנו בטוחים שבמבצע נהרגו בכירים בארגון שהם בעלי תפקידי מפתח. לצערנו לא ידענו שאנשי הארגון מחזיקים בשבויים בתוך המתחם שהופצץ".

הביע צער. אובמה (רויטרס)

וינשטיין לנתניהו: "תפעל לשחרורי"

וינשטיין נחטף על ידי חמושי אל-קאעידה מביתו שבעיר לאהור בפקיסטן באוגוסט 2011. באותה תקופה הוא הועסק על ידי סוכנות אמריקנית לפיתוח בינלאומי, במטרה לסייע לתושבי פקיסטן לחיות חיים טובים יותר.

ב-2012 פרסמו חוטפיו סרטון בו הוא מבקש מראש הממשלה נתניהו לפעול למען שחרורו. "כיהודי, אני פונה אליך, ראש הממשלה של המדינה היהודית, שתסייע לי ותפעל לכך שחוטפיי יקבלו את מבוקשם", אמר וינשטיין בפנייתו לנתניהו.