צפו: אסטרונאוטים יצאו להליכת חלל

בפעם השנייה השבוע, יצאו שני אסטרונאוטים של נאס"א לבצע הליכת חלל במטרה לתקן את לולאת הקירור של תחנת החלל הבינלאומית. בעקבות התקלה חלק מהניסויים המדעיים שאותם מבצעים בתחנה הופסקו

ריק מסטרצ'ינו ומייק הופקינס, שני אסטרונאוטים של נאס"א, לבשו היום (ג') בפעם השנייה בתוך שבוע את החליפה המיוחדת שהותאמה להם ויצאו להליכת חלל - יציאה מחוץ לתחנת החלל הבינלאומית שבה הם שוהים. זאת, במטרה להתחיל במרתון תיקונים של מערכת הקירור של התחנה. את הליכת החלל העברנו בשידור ישיר בחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשבוע שעבר התרחשה תקלה במערכת הקירור של תחנת החלל הבינלאומית, דבר שגרם לאסטרונאוטים להפסיק באופן מיידי חלק מהניסויים המדעיים שאותם הם מבצעים. בסוכנות החלל האמריקנית לא ששים להוציא את אנשיהם להתהלך בחלל בשל הסכנה הגלומה בכך, אך במקרה זה לא הייתה ברירה אחרת.

בסוכנות מדגישים כי לששת אנשי הצוות לא נשקפת סכנה בעקבות התקלה, אך כי לא ניתן לקרר את שלוש המעבדות העיקריות שבתחנה, שעלותן מוערכת במיליארדי דולרים.

מתארגנים ליציאה, יום שבת (רויטרס)

התיקון הכרחי לתפעול מערכות האלקטרוניקה

נאס"א מגדירה את התיקון כפעולה הכרחית להמשך הפעילות האנושית על פני תחנת החלל הבינלאומית. התיקונים נקבעו לאחר שלפני שבוע שסתום בקרה של המשאבה המווסתת את הטמפרטורה התקלקל. השניים נדרשו לתקן את לולאת הקירור של התחנה, שפעילותה התקינה היא תנאי הכרחי לתפעול מערכות האלקטרוניקה בתחנה.

בחודש יולי האחרון, אירעה תקלה לאסטרונאוט איטלקי שיצא להליכה דומה, כשהקסדה שאותה חבש החלה להתמלא במים, סיטואציה שגרמה לבהלה רבה בקרב צוות המדענים שעקבו מקרוב אחר התהליך, משום שהוא עלול היה לטבוע.

על מנת להימנע מתקרית דומה, הותאמה הקסדה עבור שני האסטרונאוטים שיצאו למשימה, ריק מסטרצ'ינו ומייק הופקינס. השניים צוידו בשונרקל מיוחד הנמצא בתוך הקסדה שלהם, ונועד למנוע אפשרות של טביעה במקרה של דליפת מים.