סערה באירופה וארה"ב: טיסות בוטלו, מאות אלפים בלי חשמל

בחצי הכדור המערבי מתעוררים אזרחים רבים בציפייה לחגיגות חג המולד, אבל עבור מאות אלפים החגיגות בוטלו ובמקומן הם נאלצים להתמודד עם פגעי מזג האוויר. במזרח ארה"ב ובקנדה משאירה סופת שלג רבים בבתים ומאות אלפים נותרו ללא אספקת חשמל, בבריטניה בוטלו טיסות רבות ובצרפת גרמו רוחות במהירות 130 קמ"ש לנזקים כבדים

ברחבי העולם מציינים היום (ג') מיליארדים את חג המולד, אבל למאות אלפים בחצי הכדור המערבי אין תנאים מתאימים לחגיגות. במזרח ארצות הברית ובקנדה משאירה סופת שלג רבים בבתים ומאות אלפים נותרו ללא אספקת חשמל. בצרפת דווח על רוחות עזות שהביאו לניתוק כ-240 אלף תושבים מהזרם. בבריטניה - יש עיכובים וביטולים של טיסות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחוף המערבי של צרפת נגרם נזק רב ליישובים באזור נורמנדי ובריטני בעקבות סערת רוחות שמגיעות למהירות של 130 קמ"ש. סוכנויות הידיעות מדווחות על מקרה מוות אחד, על עשרות פצועים ועל נזק כבד לתשתיות. חגיגות ואירועים רבים בוטלו באזור בגלל נפילת קווי החשמל.

חג מולד סוער (רויטרס)

חזאי CBS: "אל תצאו לדרכים"

בבריטניה נתקעו עשרות אלפים ובהם גם נוסעים לישראל, שהתכוונו להמריא מהממלכה. טיסות רבות בוטלו או נדחו. תנאי מזג האוויר הקשים ביממה האחרונה גרמו לשיטפונות ואנשי ההצלה מסייעים למאות אנשים שנתקעו מחוץ לביתם.

במקומות רבים בעולם, נאלצו מיליונים לבטל את תכניותיהם לקראת החג. "הסופה הזו מתפרסת על אזור שלם - מטקסס בדרום עד נובה סקוטיה - מרחק של יותר מ-3,500 ק"מ", אמר אחד החזאים ב-CNN על הסערה בצפון אמריקה. לפחות שבעה בני אדם נהרגו בסופה בארה"ב, ביניהם גבר ממיסיסיפי שהקרון שבו התגורר התרומם ועף עם הרוחות החזקות.

בצפון מזרח ארה"ב ובחלקים מקנדה הוציא משרד התחבורה אזהרה שלא לצאת לדרכים הקפואות. במדינת ניו יורק נותקו עשרת אלפים בני אדם מהחשמל. 94.5 מיליון אמריקנים תכננו לטייל בחג הנוכחי, שהחל היום ויסתיים בחגיגות השנה החדשה. "זו סופה חזקה במיוחד עם שינויי טמפרטורות קיצוניים", אמר חזאי CBS אד דאנהר, והזהיר את צופיו: "אתם לא רוצים לצאת לדרכים היום".