ספרד: הפגנה אלימה נגד חוק ההפלות

500 נשים בעיר בילבאו יצאו לרחובות כדי למחות נגד הצעת החוק שקוראת להגביל מימון של הפלות על ידי הממשלה רק לנשים שנאלצות להפיל כתוצאה ממקרי אונס או בעיות רפואיות. בסרטון שתיעד את העימותים נראה מעצר אלים של אחת המפגינות - שמסעיר את הרשתות החברתיות בספרד

סרטון וידאו שעלה ברשת בסוף השבוע ומציג עימותים אלימים בין שוטרים למפגינות בעיר בילבאו בספרד מסעיר את המדינה ואת הרשת. בסרטון מתועדת הפגנת נשים תחת הכותרת "הפלה חופשית ובחינם" נגד יוזמה של הממשל לקדם חוק חדש, שיגביל את ההפלות במימון הממשל אך ורק לנשים שנכנסו להיריון כתוצאה מאונס או מסיבות רפואיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסרטון פורסם באתר ספרדי בשם "פריודיסמו הומאנו", הועלה ליוטיוב, גרר גל תגובות זועמות והעלה לדיון ציבורי נרחב את החוק מעורר המחלקות. ביממה הראשונה כבר צבר הסרטון 300 אלף צפיות.

בסרטון נראות נשים, שחברות בארגון "אנו מחליטות", מתעמתות עם השוטרים בעקבות מעצר של אחת מהן לאחר שחבטה בשוטר. האישה שנעצרה נראית מקללת את השוטר וצועקת: "אל תשים עליי יד או אפילו אצבע", מה שגורם לשוטר שאזק אותה להחטיף לה אגרוף נוסף שמפיל אותה לקרקע "אתה שובר לי את היד" היא צועקת.

"מראה את דרך הפעולה האלימה של המשטרה" (AP)

על פי הדיווחים, שלוש נשים נעצרו בהפגנה שבה השתתפו כ-500 נשים, אבל ברשת המהומה גדולה בהרבה. "זה מראה את דרך הפעולה האלימה של המשטרה", כתב גולש ספרדי שמפיץ את הסרטון בחשבון הטוויטר שלו.