צפו: סיכום מאוייר לשנת 2013

אתר הסרטונים המשעשעים המצויירים JIB JAB מסכם באנימציה, כבכל שנה, את האירועים והסיפורים הבולטים של השנה. מהמהפכה במצרים ועד מיילי סיירוס ומההדלפות של סנואודן עד לכתו של נלסון מנדלה - כל הרגעים החשובים בעולם בדקה וחצי. צפו בסרטון

איך דוחסים את שנת 2013 לדקה וחצי? חברת הוידאו והאנימציה האמריקנית JIBJAB נענתה לאתגר, ובסרטון מצוייר קליל סיכמה את החדשות הבולטות של השנה בארצות הברית ובעולם כולו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כשברקע מוזיקה מתיאטראות ברודווי, הסרטון סוקר את האירועים הבולטים של 2013 - בעיניים אמריקניות. בין הנושאים המרכזיים בשנה החולפת, שמודגשים בסרטון:  פרשת אדוארד סנואודן וההאזנות של ה-NSA (הסוכנות האמריקנית לביטחון לאומי), החילופים בהנהגת הוותיקן, המהפכה במצרים, הצפות ושטפונות ברחבי העולם, לידת התינוק המלכותי בבריטניה והמאבק למען נישואים לקהילה הגאה בארה"ב.

הסרטון גם מזכיר לכולנו את המנהיגים והאישים שהלכו לעולמם בשנה האחרונה: מרגרט ת'אצר, המוזיקאי לו ריד, השחקן ג'יימס גנדולפיני וכמובן נלסון מנדלה. גם המאורעות התרבותיים החשובים של השנה לא נשכחו מיוצרי הסרטון: הסוף של הסדרה "שובר שורות", השירים הפרובוקטיביים של מיילי סיירוס והשיר המדבק "What does the fox say" של להקת Ylvis.

חברת Jibjab.com מוכרת לגולשים בזכות קליפים משעשעים שהפיקה סביב אירועים בולטים או סיכומי שנה. הוידאו הראשון שמשך את תשומת לב הגולשים היה סרטון הוידאו של הבחירות ב-2004, במהלכן ניצח ג'ורג' בוש את המועמד הדמוקרטי ג'ון קרי, למנגינת שיר עממי מוכר "This Land is Your Land." החברה היום מתקיימת במיוחד מהפקת ברכות אינטרנטיות.