מוסקבה: מצלמות האח הגדול - למכירה

בבירת רוסיה החליטו לתעל את מצלמות האבטחה הפזורות ברחבי העיר לטובת האזרחים, ולא רק למעקב אחריהם. יוזמה חדשה מבקשת לאפשר לתושבים, תמורת תשלום סמלי, לצפות בשידורים ישירים מהמצלמות 24 שעות ביממה - במה שעשוי להפוך את החיים במוסקבה לריאליטי הגדול בעולם. מה ייצא מזה לרשויות? מימון לאחזקת המצלמות

שידור ישיר ממצלמות האבטחה. אילוסטרציה (חדשות 2)

בעיריית מוסקבה שוקלים בימים אלה לאפשר לציבור הרחב לרכוש גישה מלאה לשידורי מצלמות האבטחה בעיר - כמעט כמו להוסיף ערוץ לחבילת הכבלים או הלווין. תמורת תשלום סמלי, יקבלו הרוכשים שידור ישיר מהמצלמה הנבחרת במשך כל שעות היממה דרך האינטרנט, בלי הפסקות פרסומות וללא הדחות מעצבנות בסוף השבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשרדי הממשל, שאחראים להפעלת המצלמות והמעקב אחריהן, מסבירים כי אחזקת מערך המצלמות כרוך בעלויות גבוהות מאוד. לדבריהם, זו כנראה הדרך הטובה ביותר לממן את אמצעי המעקב ועל הדרך להפוך את החיים במוסקבה לתכנית הריאליטי האולטימטיבית והגדולה בעולם.

במשרד ראש עיריית מוסקבה, עדיין לא אישרו את המהלך , אבל על פי הידיעות בתקשורת הרוסית - בבית העירייה יש תמיכה גורפת ליוזמה. "אנחנו חושבים על דרך לספק לציבור גישה למצלמות בעזרת פורטל מיוחד באינטרנט", אמר ארטיום ארמולאייב, ראש המחלקה שמטפלת במצלמות בעיריית מוסקבה.

על פי הפרסומים, מוסקבה מוציאה בכל שנה 150 מיליון דולר כדי לתחזק את המצלמות. היום, המשטרה וגופים ממשלתיים אחרים עושים בהן שימוש לפעילות משטרתית, לפיקוח על הציבור ועל התנועה.

ההצעה, שטרם התקבלה, צפויה להיתקל בהתנגדות מצד ארגוני זכויות אדם. אבל ברוסיה, כפי שכבר נוכחנו לגלות לא פעם, לא בטוח כי זו תהיה באמת בעיה.