צפו: כפר הנופש הכי קר בעולם

"כפר השלג" - זהו שמו של אתר תיירות פופולארי במיוחד בפינלנד, שעשוי כולו מקרח ושלג פתח החודש את שעריו בפני הציבור הרחב. הכפר כולל מלון לבן ובו מיטות מקרח בר קפוא שבו מגישים כוסות מקרח ואפילו כנסייה קרירה. בחודש אפריל צפוי הכפר לצאת לפגרת קיץ, שבה יפשיר המקום - עד לחורף הבא

אם חיפשתם מקום ייחודי לנפוש בו ומזג האוויר הסוער שהכה בישראל לאחרונה לא המאיס עליכם את החורף, תוכלו לבקר בקרוב ב"כפר השלג", מלון יוקרתי בפינלנד שעשוי, כמעט כולו, משלג ומקרח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הכפר הלבן, שנמצא במרחק של 200 קילומטרים מהנקודה הצפונית ביותר בעולם, עבר לאחרונה שיפוץ מקיף. הפועלים במקום לא השתמשו במלט ובבטון, אלא בלא פחות ממיליון וחצי קילוגרמים של שלג שהובאו למקום, וקרוב ל-300 טון קרח שהיוו את חומרי הבנייה בשיקום הבתים והקמת הפסלים שבמקום.

אנשי הכפר קוראים להמונים להגיע ולקיים במקום את חופשת החגים הקרובה, שעשויה להיות הקרה ביותר בעולם. הם מדגישים בפני הנופשים הפוטנציאלים כי ניתן למצוא במלון המקומי את כל התנאים המתאימים לחופשה מושלמת: לובי קפוא, חדרים ובהם מיטות קרח, בר מושלג המציע משקאות אלכוהולים בכוסות קפואות ואפילו בית תפילה - כנסייה העשויה כולה מקרח.

המלון הקפוא נפתח למבקרים (רויטרס)

עם זאת, על המטיילים חובבי הקור לדעת שהכפר לא עובד בכל ימות השנה. הוא נפתח למבקרים בתחילת חודש דצמבר ונשאר פתוח עד לתחילת חודש אפריל, אז הוא פשוט נמס. מדי שנה מגיעים למקום כ-20 אלף תיירים, שמספרם רק הולך וגדל. באתר הנופש שנפתח זו השנה ה-13, מצפים לשבור שיא בכמות המבקרים שיגיעו ליהנות מהפלא.