לא רק בישראל: סופת שלגים משתקת את מזרח קנדה

מאות אלפי אזרחים בחלקה המזרחי של קנדה נותקו מחשמל בעקבות סופת שלגים קשה שהכתה באזור. חברת החשמל המקומית הודיעה כי העבודות להחזרת החשמל לתושבים עלולות להימשך 72 שעות. במקביל, מאות טיסות בוטלו עקב תנאי מזג האוויר

סופת השלגים בקוויבק (רויטרס)

כ-300 אלף בתים בפרובינציות קוויבק ואונטריו שבקנדה נותקו מחשמל בעקבות סופת שלגים קשה שהכתה במזרח קנדה וגרמה לנזק בקווי אספקת החשמל. על פי הדיווחים במדינה, העיר טורונטו היא בין המוקדים שנפגעו קשות בסופה, עם כרבע מיליון אזרחים ללא חשמל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהודעה שמסרה חברת החשמל הקנדית נמסר כי השבת החשמל ללקוחות עשויה להימשך 72 שעות ואף יותר. "ככל הנראה המאמצים להחזרת החשמל יימשכו עד ליום רביעי לפחות ולכן הלקוחות המנותקים מתבקשים למצוא פתרונות חלופיים לבינתיים", נאמר בהודעת החברה, שאף קראה לאזרחים לחלוק בחשמל עם שכניהם.

"זאת אחת מסופות השלגים החזקות שנראו במחוז אונטריו", אמר מנהל המחוז של חברת החשמל. "בשלב זה אנחנו מפעילים גנרטורים שנועדו למקרי חירום בבתי החולים".

אלפים נותקו מחשמל (רויטרס)

מאות טיסות בוטלו בשל מזג האוויר

במקביל, כמעט רבע מכלל הטיסות בנמל התעופה של טורונטו בוטלו. מעל 300 טיסות בוטלו בשל קרח שהצטבר על מסלולי ההמראה. ביטולים ועיכובים נרשמו גם בחלק המזרחי של המדינה כולל טרודו, אוטווה, פרדריקטון, סנט ג'ון והליפקס.

חברת התעופה "אייר קנדה" הכריזה כי תוותר על דמי ביטול, כדי לאפשר ללקוחותיה לשנות את טיסותיהם בימים הקרובים. משירות הרכבות במדינה נמסר כי לא צפויים ביטולים, אם כי ייתכנו עיכובים אפשריים.