מתקפת טרור: 27 פצועים בשלושה פיצוצים בדרום תאילנד

מכונית תופת התפוצצה מחוץ למלון בעיר הסמוכה לגבול עם מלזיה, במחוז סונגקלה, ושני מטענים הוטמנו באופנועים מחוץ לשתי תחנות משטרה. ארבעה מבין הפצועים נפגעו קשה ולדברי הרשויות במדינה, מדובר במתקפת טרור של גורמים אסלאמיים. ממשרד החוץ נמסר כי אין ישראלים בין הנפגעים

מכונית התופת בתאילנד (AP)

מתקפת טרור בתאילנד: 27 בני אדם נפגעו היום (א') בסדרה של פיצוצים בדרום המדינה, ארבעה מהם באורח קשה. לדברי הרשויות במדינה, מדובר במתקפת טרור של מורדים אסלאמיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי גורם במשטרת תאילנד, מכונית תופת שהתפוצצה מחוץ למלון "אוליבר" בעיר הסמוכה לגבול מלזיה במחוז סונגקלה גרמה את רוב הנזק, ובפיצוץ נפגעו גם שני אזרחים מלזים. שני מטענים נוספים הוטמנו באופנועים שהתפוצצו מחוץ לשתי תחנות משטרה. ממשרד החוץ נמסר כי ככל הידוע להם בשעה זו, אין ישראלים בין הנפגעים.

בשנים האחרונות גבר איום הטרור על תאילנד ואירעו כמה פיגועים. לפני שלושה חודשים גזר בית המשפט בבנגקוק 32 חודשי מאסר על אטריס חוסיין, אזרח לבנוני שהואשם בפעילות עבור ארגון חיזבאללה ובהחזקת חומרי נפץ.

חוסיין בן ה-49, שלו גם אזרחות שוודית, נעצר בתחילת שנת 2012 בשדה התעופה בבירת תאילנד בעקבות התראות אמריקניות לניסיון פיגוע במזרח. לאחר מעצרו, הוביל חוסיין את כוחות המשטרה המקומית למחסן עמוס בחומרי חבלה, שעל פי החשד נועדו לביצוע שורה של פיגועים ביעדים שונים.