חודרוקובסקי: "לא חוזר לפוליטיקה"

לאחר ששוחרר אחרי 10 שנות מאסר, מיכאיל חודרוקובסקי, אחד מיריבו הגדולים של נשיא רוסיה פוטין, הודיע כי לא ישוב לפעילות פוליטית ולא ינסה להשיב לידיו את ענקית האנרגיה "יוקוס" שהולאמה. הוא יודיע על כוונותיו רשמית במסיבת עיתונאים שיערוך בברלין בצהריים

איש העסקים הרוסי מיכאיל חודרוקובסקי, יריבו הפוליטי של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ששוחרר בסוף השבוע מהכלא אחרי 10 שנים, הודיע היום (א') כי אין לו כוונות לשוב לעסקי האנרגיה או לפוליטיקה. ב-15:00 בצהריים (שעון ישראל) הוא יכנס מסיבת עיתונאים שבה הוא צפוי להכריז כי אין בכוונתו לנסות להחזיר לידיו את ענקית האנרגיה "יוקוס" שהולאמה. בראיון לרשת RT שנערך בברלין, הוא אמר שהוא מתכוון לשוב למולדתו, לרוסיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בראיון מקדים שהעניק לעיתון רוסי בשם ה NEW TIMES חודרוקובסקי אמר שלא היו שום תנאים שעליהם הסכים לקראת החנינה שקיבל מנשיא רוסיה פוטין, אם כי הוא עדכן אותו לגבי תכניותיו לעתיד. 

חודרוקובסקי, יהודי במוצאו, נשלח לכלא לפני יותר מ-10 שנים לאחר שהואשם והורשע בהעלמת הכנסות ובהלבנת כספים. לפני שנשלח לכלא, הוא עסק גם בפעילות פוליטית, שכללה בין היתר מימון של תכניות חברתיות ברוסיה ותמיכה בעיתונות ובמפלגות האופוזיציה.

בסוף השבוע הוא הגיע לברלין אחרי שקיבל חנינה, יחד עם עוד עשרות אלפי אסירים שלהם הקרמלין העניק חנינה לקראת משחקי החורף האולימפיים הקרבים בסוצ'י. עם זאת, כך או כך הוא היה אמור להשתחרר בקרוב, לאחר שעונש המאסר שנגזר עליו היה אמור להסתיים בעוד שמונה חודשים.