הטייס התרסק בכוונה – והרג 34 בני אדם

הסיוט של כל נוסע התרחש בחודש שעבר באפריקה: חקירת התרסקות של מטוס נוסעים העלתה כי הטייס כיוון את הטייס האוטומטי לטוס לכיוון האדמה ואז הוא כיבה את המנועים – מתוך כוונה ברורה לרסק את המטוס. ברקע נשמע טייס המשנה שננעל בחוץ חובט בדלת וצועק על הקברניט שייתן לו להיכנס, במקביל לאזעקות שנשמעו והזהירו מההתרסק

התרסק בכוונה. התרסקות מטוס, אילוסטרציה (AP)

בחודש נובמבר האחרון התרסק מטוס מדגם אמבראר 190 באזור הגבול שבין בוצוואנה לנמיביה, בדרום מערב אפריקה. כל 34 הנוסעים במטוס נהרגו. מניתוח הקופסאות השחורות של המטוס עולה כי הקברניט כיוון את מערכת הטייס האוטומטי של המטוס "מתוך כוונה ברורה" לרסק אותו, כך טוען ראש המכון לתעופה אזרחית של מוזמביק ג'ואו אברו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אתר התעופה Aviation Herald מדווח כי המטוס התרסק בתנאי מזג אוויר טובים לתוך איזור ביצות שהוא חלק משמורת טבע אותה חולקות נמיביה ובוצוואנה. המטוס, השייך לחברת התעופה הלאומית של מוזמביק, היה בדרכו ממפוטו בירת מוזמביק ללואנדה בירת אנגולה ועליו טסו 29 נוסעים וחמישה אנשי צוות שאיש מהם לא שרד את ההתרסקות. מהמטוס עצמו לא נשאר זכר - הוא התפרק לחלוטין ובאתר ההתרסקות לא נשאר דבר מלבד מכתש ושברים קטנים שהיו מפוזרים על שטח גדול, מה שמעיד על עוצמת ההתרסקות.

אברו אמר כי הקברניט הרמיניטו לוס סנטוס פרננדס נעל את עצמו בתא הטייס, התעלם מהאזעקות שנשמעו בו ולא אפשר לטייס המשנה להיכנס בדקות שלפני התרסקות המטוס. "במהלך הדקות הללו ניתן לשמוע את האזעקות של המכשירים שהתריעו מקרבה לקרקע במקביל לדפיקות על הדלת ודרישה להיכנס לתא הטייס", אמר אברו בדברים שציטטה סוכנות הידיעות הממלכתית של מוזמביק.

כיוון את הטייס האוטומטי לאדמה וכיבה את המנועים

במהלך הדקות שלפני ההתרסקות המטוס צנח מגובה של 38,000 רגל לגובה של 592 רגל (180 מטר, פחות מגובהו של בניין עזריאלי) בלבד, ובמקביל גם מהירות המטוס שונתה באופן ידני. "המטוס נפל בידיעת הטייס והסיבות שהובילו להתנהגות שלו לא ידיעות. נשמעו קולות ופעולות שתואמות לאדם שמכיר את המטוס ואת מערכותיו. הוא העביר את המנועים למצב סרק והורה לטייס האוטומטי להנמיך כ-6,000 רגל בדקה, תוך התעלמות מהאזעקות. טייס המשנה לא היה בתא הטייס בזמן שהכל התרחש", הוסיף אברו.

לא מדובר במקרה הידוע הראשון בו טייס מרסק ביודעין את המטוס עליו הוא אחראי. באוקטובר 1999 מטוס בואינג 767 של חברת התעופה המצרית שהיה בדרכו מניו יורק לקהיר התרסק במימי האוקיינוס האטלנטי - כל 217 הנוסעים ואנשי הצוות נהרגו. חקירה של הרשות האמריקנית לבטיחות בתעבורה יחד עם ה-FBI העלתה כי הקצין הראשון, ג'מיל אל בטוטי, ריסק את המטוס בכוונה תוך מאבק עם הקברניט שניסה להציל אותו.

שנתיים קודם לכן, בדצמבר 1997, 104 בני אדם נהרגו כשהקברניט צ'ו ויי מינג ריסק מטוס בואינג 737 של חברת התעופה הסינגפורית סילק אייר בטיסה מג'קרטה שבאינדונזיה לסינגפור. הקברניט ביקש מטייס המשנה לצאת באמתלה כלשהי, ניתק את תיעוד הנעשה בתא הטייס ובמערכות המטוס (המוקלטות בקופסאות השחורות) וריסק את המטוס היישר אל תוך נהר המוסי באינדונזיה; לא היו ניצולים.