צפו: חולצו לאחר 15 שעות בלב ים

לאחר שעות ארוכות, וכשכוחות ההצלה כבר כמעט איבדו תקווה לחלוטין - איתר מסוק של חיל האוויר האוסטרלי שני דייגים שסירתם טבעה בלב ים, כשהם נצמדים לצידנית שצפה בסמוך אליהם. "הם היו תשושים לגמרי", סיפרו המחלצים

15 שעות ארוכות וקרות בילו שני דייגים אוסטרלים בלב ים, כשהם נצמדים לצידנית שהייתה בסירתם והצליחה לצוף במים ולמנוע את שקיעתם. המחלצים, שכבר איבדו תקווה לאחר לילה ארוך שבהם לא איתרו את השניים, שמחו למשות אותם מהמים ולדווח על כך לתקשורת המקומית. "הם שרדו בגבורה רבה", אמר אחד מאנשי כוחות ההצלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השניים נאלצו לנטוש ביום שישי בשעות הצהריים את הסירה שבה יצאו לדוג לאחר שמסיבה לא ברורה החלה להתמלא במים. רגע לפני שנאלצו לקפוץ למים הם הספיקו לקרוא לעזרה באמצעות מכשיר הקשר - שגם הוא מצא את הדרך למצולות.

קריאתם התקבלה בשירותי החירום, שהזעיקו מיד את חיל האוויר המקומי שיצא באמצעות מספר מסוקים לנקודה האחרונה שבה היו השניים. לאחר שעות ארוכות של חיפושים, ירד הלילה וכוחות ההצלה החליטו לעצור ולחדש את החיפושים רק ביום שלמחרת.

ניצלו בזכות הצידנית (AP)

בשלב זה אזלו התקוות כמעט לחלוטין באשר לסיכוי למצוא את השניים בחיים, אך בשעות הבוקר איתר אחד המסוקים את השניים, כשהם נאחזים בכוחותיהם האחרונים בצידנית, ומנופפים לעזרה. המחלצים ירדו באמצעות כבלים אל המים והרימו את הדייגים העייפים לכלי הטיס.

"הם נראו תשושים לחלוטין", אמר ג'תרו למפה, אחד המחלצים שהיה במסוק. "הם היו צריכים עזרה כדי שנושיב אותם במקומם, אבל זה די הגיוני לנוכח העובדה שהם היו כל המים בקור המקפיא".

על פי המשטרה האוסטרלית, השניים קיבלו רק לאחרונה את הרישיון לצאת אל הים, אך כי הם נהגו כראוי והשתמשו בכל אמצעי הזהירות הנדרשים מהם. הם פונו לטיפול בבית החולים המקומי - כשמצבם מוגדר טוב.