אחרי עשור: שרת החוץ של איטליה מבקרת באירן

סימן לבאות? על רקע ההקלה הצפויה בסנקציות הכלכליות, הגיעה היום שרת החוץ האיטלקית לביקור היסטורי באירן. "איטליה תהיה חלוצה, היא מזהה את הפוטנציאל הכלכלי באירן", אמר גורם בכיר בטהרן

בונינו וזריף, ארכיון (AP)

על רקע המשא ומתן והנמשך בין אירן לשש המעצמות, וההקלות הצפויות בסנקציות הכלכליות המוטלות על המדינה, הגיעה הבוקר (ש') שרת החוץ של איטליה לביקור היסטורי ברפובליקה האסלאמית, לאחר קרוב לעשר שנים שבהן שר חוץ איטלקי לא ביקר במדינה - כך מדווחת סוכנות הידיעות "IRNA".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך ביקורה של שרת החוץ, אמה בונינו, היא צפויה להיפגש בטהרן עם שורה של בכירים בהם הנשיא חסן רוחאני, ומקבילה האירני - מוחמד זריף, מי שהפך בחודשים האחרונים לפנים של אירן בפני המערב.

על פי הדיווחים בתקשורת האירנית, הביקור הדיפלומטי נועד לבחון מחדש את הקשר בין שתי המדינות, ולמצוא דרכים להרחיב את שיתוף הפעולה הכלכלי ביניהן.

אמש, אמר שגריר אירן ברומא, כי "איטליה מודעת לחלוטין ליתרונות בחידוש היחסים, ועל כך שחברות מסחריות יכולות למצוא במדינה הזדמנויות כלכליות שלא ניתן למצוא בשום מקום אחר בעולם".

לדברי גורם נוסף בטהרן, ייתכן שבקרוב בכירים בדרג גבוה אף יותר בממשל האיטלקי יבקרו במדינה, כשהוא מכוון לראש הממשלה אנריקו לטה.

בחודש אוגוסט האחרון, זמן קצר לאחר בחירתו של רוחאני לנשיאות, הגיע למדינה סגן שרת החוץ של איטליה, ובאירן מזהים בכך רצון של מדינת המגף לחדש עימם את היחסים. "איטליה מעוניינת להיות החלוצה מבין מדינות אירופה בחידוש היחסים עם אירן", אמר בכיר בממשל.