אירן פתחה בתרגיל אווירי רחב היקף

יחידות מכלל בסיסי חיל האוויר במדינה החלו בתרגיל אווירי בשמי המפרץ הפרסי. לפי דיווח בסוכנות הידיעות "אירנ"א, התרגיל צפוי להימשך יומיים ובמסגרתו ייבחן מערך ההגנה האווירית של אירן ותשופר המוכנות הצבאית של הכוחות. יחד עם זאת הצהירו: "המסר שלנו הוא של שלום"

תרגיל בהשתתפות כלל היחידות. ארכיון (רויטרס)

חיל האוויר האירני החל היום (ו') בתרגיל צבאי רחב היקף בשמי המפרץ הפרסי, שעתיד להיערך יומיים - כחלק מסדרה של אימונים שעורך בתקופה האחרונה הצבא באירן. כך מדווחת סוכנות הידיעות "אירנ"א".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

יחידות מכל בסיסי חיל האוויר ברחבי הרפובליקה האסלאמית לוקחות חלק בתרגיל המחולק לשלושה שלבים. בטהרן מצהירים כי מטרתם של האימונים השנתיים היא "לבחון את מערך ההגנה האווירית, לשפר את המוכנות המבצעית של היחידות ולהציג את הישגיה ויכולותיה הצבאיות של המדינה".

יחד עם זאת מציינים ברפובליקה האסלאמית כי התרגיל האוירי הוא גם חלק מרצון לשלוח "מסר של שלום, חברות וביטחון למדינות האזור".

רק השבוע אישר האו"ם הצעת החלטה שהגישו אירן וסוריה הקוראת לכלל המדינות להוקיע אלימות וקיצוניות מהעולם. בין היתר אירן ביקשה, במסגרת ההצעה, מהמדינות החברות באו"ם "להימנע מאיומים או שימוש בכוח".

בתוך כך, בעוד נמשכים המגעים לקראת אפשרות של חתימת הסכם קבע בין אירן למעצמות על תוכנית הגרעין, נראה כי ההסכם הראשוני שנחתם עדיין שברירי. השבוע איימו בטהרן כי אם יוטלו סנקציות חדשות על הרפובליקה האסלאמית יבוטל ההסכם המגביל את העשרת האורניום במדינה ואת פעילותו של הכור באראק.