צפו: הרובוט האסטרונאוט הראשון מדבר

חברת טויוטה היפנית פיתחה רובוט בעל בינה מלאכותית, שיוכל לשוחח עם אסטרונאוטים בודדים בחלל ולארח להם חברה. בסרטון ששוחחר על ידי תחנת החלל הבינלאומית, נראה הרובוט משוחח עם האסטרונאוט על חג המולד ועל חוויתו בחלל: "זה היה כיף!". צפו

חבר בדרך לכוכב אחר: האסטרונאוט הרובוט הראשון, קירובו, הוא אנדרואיד בגודל של כוס בירה בערך. הפיתוח היפני, של חברת טויוטה וגופים נוספים, מצויד באינטליגנציה מלאכותית וביכולת ללמוד כיצד להגיב לאנשים, נשלח לחלל על מנת לארח חברה לאסטרונאוטים בודדים בחלל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

קירובו שוחח עם המפקד היפני של תחנת החלל הבינלאומית, קואיצ'י וואקאטה. לקראת חג המולד, ניהל איתו קירובו שיחה על מנת להפגין את בינתו. "סנטה קלאוס יבוא לחלל", אמר קירובו בעודו לובש כובע של סנטה קלאוס, "ואני אבקש ממנו טיל צעצוע". השניים שוחחו ללא תכנון מראש, והרובוט הצליח להשיב לשאלותיו של האסטרונאוט. "היה כיף!" אמר קירובו לאחר שנשאל איך הרגיש בעת ההמראה.

יארח חברה לאסטרונאוטים בודדים (AP)

השיחה התקיימה לפני כשבועיים, אך הוצגה לציבור רק היום. היצרנים של קירובו בוחנים האם הרובוט יוכל לשמש כחבר לאסטרונאוטים הבודדים ולשוחח איתם.  הרובוט הוטס לתחנת על גבי טיל בחודש אוגוסט.

"היו לנו בעיות בעבר, לפני שהצלחנו לגרום לרובוט לנהל שיחה באופן שוטף", אמר אחד מהמפתחים טומוטאקה טאקאהאשי. "כשאנשים מפתחים קשר, זו הצטברות של פיסות תקשורת קטנות. למדנו כיצד לפתח רובוט שיכול לתקשר בצורה טובה", הוסיף טאקאהאשי.