הבית הלבן: "סנקציות נוספות נגד אירן יפגעו במו"מ"

ממשל אובמה פנה לסנאט וביקש לדחות הצעת חוק שאמורה להטיל סנקציות נוספות על אירן, הצעה שנתמכת בידי נציגים של שתי המפלגות. "זה לא הזמן להעביר סנקציות נוספות, חשוב להימנע מלעשות פעולות שיכולות להפריע לפיתרון הדיפלומטי עליו אנחנו עובדים", אמר דובר הבית הלבן

המו"מ בין אירן למעצמות, ארכיון (AP)

הבית הלבן הודיע היום כי ההצעה להטיל סנקציות נוספות על אירן תפגע במשא ומתן בין אירן למעצמות, ויכולה גם להביא לכישלונו באופן מוחלט. המטרה, על פי הבית הלבן, היא שהסכם ימנע מאירן נשק גרעיני בעוד שהטלת סנקציות נוספות תפגע במטרה הזאת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנו לא מאמינים כי עכשיו זה הזמן להעביר סנקציות נוספות בקונגרס", אמר דובר הבית הלבן ג'יי קרני. "זה חשוב מאוד להימנע מלעשות כעת פעולות שיכולות באופן תיאורטי להפריע לפיתרון הדיפלומטי עליו אנחנו עומלים", הוסיף.

הדברים נאמרו על רקע כוונת בסנאט האמריקני להציג חוק שיטיל סנקציות נוספות על אירן אם המדינה לא תעמוד בתנאים של הסכם הביניים שהושג בתחילת החודש בז'נבה.

הסנטור הדמוקרטי רוברט מננדז, ראש ועדת החוץ של הסנאט האמריקני, הציג יחד עם עוד 23 סנאטורים נוספים הצעה שתפגע במכירות הנפט של אירן ונתמכת בידי נציגים של שתי המפלגות בארה"ב. הבית הלבן ביקש מהסנאטורים לדחות את הצגת החוק, בטענה כי הוא יפגע במשא ומתן כאמור.