וויליאם לקייט: "אשלח לך הודעת טקסט שובבה"

כחלק מההאזנות שביצע הצהובון הבריטי "ניוז אוף דה וורלד" אנשי העיתון האזינו גם לנסיך ויליאם ולמי שהייתה אז חברתו, קייט מידלטון. במהלך המשפט נחשפו מסרונים בין השניים, בה כתב ויליאם כי כמעט נורה במהלך הטירונות וגם נחשף שם החיבה של קייט

שובבים. ויליאם וקייט, ארכיון (רויטרס)

פיסות מידע מחייהם הפרטיים של הדוכס והדוכסית מקיימברידג' נחשפו היום (ה') בפני חבר המושבעים בבריטניה במהלך משפט נגד מערכת הצהובון "ניוז אוף דה וורלד", שאנשיו הורשעו בפריצה לתיבת המענה הקולי של הנסיכה קייט והוא נסגר בשנת 2011.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

באחת ההודעות שהשאיר הנסיך וויליאם לרעייתו קייט מידלטון טרם נישואיהם, סיפר לה כיצד כמעט נורה במהלך תרגיל בטירונות שעבר כשהיה באקדמיית סנדהורסט. בהמשך ההודעה, שבמהלכה כינה אותה בשם החיבה "בייביקינס", התנצל הנסיך מראש על כך שככל הנראה לא יוכל לדבר איתה בימים הקרובים, אך הבטיח כי ישלח לה הודעת טקסט שובבה אם יקבל גישה למכשיר הטלפון הסלולרי שלו.

זו הפעם הראשונה שבה מערכת הצהובון-לשעבר מואשמת בניטור הודעות של אישים ממשפחת המלוכה, שכן כל שהותר לפרסם עד כה היה שהדמויות המרכזיות בפרשה מקורבות לאצולה הבריטית. חקירת השערורייה הובילה להרשעתם לפני שש שנים של עורך הצהובון לשעבר קליב גודמן, ושל החוקר הפרטי שהפעיל. תמלולי השיחות עצמן התגלו רק עם מעצרם שנה קודם לכן, אבל אלה נאסרו לפרסום.

את החלטתו להפוך את ההנחיה, נימק השופט בכך שחשיפת התמלולים הכרחית לצורך ביסוס ההאשמות נגד הצהובון, שכן יש בתוכנם כדי לקשור ישירות בין ההודעות לבין הידיעות שפורסמו בעיתון. תאגיד התקשורת של רופרט מורדוק הודיע בחודש יולי 2011 כי בתום 168 שנות פעילות - ירד הצהובון הבריטי News of the world מבמת ההיסטוריה עקב השערורייה בה התגלה כי אנשי העיתון פרצו ללא הרשאה לתיבת התא הקולי של הטלפון הנייד של נערה שנחטפה ונרצחה.