רוצחי החייל בלונדון נמצאו אשמים

מייקל אדבולאג'ו (29) ומייקל אדובאוולי (22), שני בריטים שהמירו את דתם לאסלאם, נמצאו אשמים ברצח החייל לי ריגבי בחודש מאי שעבר. השניים זעזעו את העולם כשצילמו את עצמם עם ידיים מגואלות בדם וטענו "עין תחת עין, שן תחת שן"

שני מוסלמים בריטים הורשעו היום (ה') ברצח החייל לי ריגבי בלונדון בחודש מאי האחרון. התקיפה תועדה במצלמות וזעזעה את בריטניה ואת העולם כולו. המושבעים בבית הדין הפלילי "אולד ביילי" החליטו פה אחד שמייקל אדבולאג'ו (29) ומייקל אדובאוולי (22) אשמים ברצח החייל. השניים זוכו מהאישום של ניסיון רצח שוטר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שני הרוצחים טענו שהמעשה הגיע בתגובה על פעולות כוחות נאט"ו בעיראק ובאפגניסטן. בית המשפט שמע שוב את תיאור האירוע שבמהלכו דרסו השניים את ריגבי, חייל בן 25 ששירת באפגניסטן, סמוך למטה הצבא Woolwich בדרום מזרח לונדון. לאחר שפגעו בו עם רכבם, הם תקפו את גופתו ודקרו אותה שוב ושוב בסכינים, ואף ניסו לערוף את ראשו.

אדבולאג'ו ואדובאוולי (AP)

השניים סחבו את הגופה לאמצע הרחוב, שם אדבולאג'ו ביקש מהולך רגל לצלם אותו. הוא נראה מסביר למצלמה מה עולל, כשידיו מכוסות בדם. "אנו נשבעים לאל הכל יכול שלעולם לא נפסיק להילחם בכם", אמר. "הסיבה היחידה שבגללה הרגנו את החייל הזה היום היא העובדה שמוסלמים מתים בכל יום על ידי חיילים בריטים - עין תחת עין, שן תחת שן".