"המתרגם" מטקס האשכבה למנדלה אושפז בבי"ח פסיכיאטרי

אחרי שהעיד על עצמו כמתרגם מוכשר ועתיר ניסיון לשפת הסימנים, אושפז השבוע טהמסנקה ג'אנטי בבית חולים פסיכיאטרי סמוך ליוהנסבורג. למרות ההיסטוריה הנפשית שלו, ממשיכה רעייתו לטעון כי סימני הידיים הלא ברורים שלו במהלך טקס האשכבה למנדלה היו תוצאה של המתח הרב שבו היה נתון

"מתרגם מוכשר שלקה בהתקף", ג'אנטי בטקס (רויטרס)

כשבוע לאחר הסערה שעורר, כשחיבל בתרגום שפת הסימנים של טקס האשכבה לנשיא דרום אפריקה המנוח נלסון מנדלה, אושפז ביום שלישי האחרון "המתורגמן" טהמסנקה ג'אנטי בבית חולים פסיכיאטרי סמוך ליוהנסבורג

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווחים בתקשורת המקומית, רעייתו של ג'אנטי, סיזווי, לקחה אותו בשבוע שעבר לבדיקה פסיכיאטרית בבית חולים סמוך ליוהנסבורג, שם המליצו לאשפזו לאלתר. "הימים האחרונים היו קשים", אמרה אשתו לעיתונאים. "אנחנו מלווים אותו ותומכים בו, אחרי שהוא ככל הנראה חווה התמוטטות נפשית".

עוד סיפרה האישה כי התור לבדיקה נקבע חודשים קודם לכן ל-10 בדצמבר, לצורך מעקב אחר מצבו הנפשי של בעלה - תור שנאלץ לדחות בסופו של דבר, לאחר שהוצע לו לשמש כמתרגם הרשמי בטקס האשכבה של נלסון מנדלה.

"ראיתי מלאכים", המתורגמן ליד אובמה (AP)

"ראיתי מלאכים נופלים מהשמיים"

"הוא מתרגם שפת סימנים מוכשר מאוד", טענה אשתו בתוקף. "הופעתו בטקס נפגעה כתוצאה מהתקף פתאומי של סכיזופרניה, שבגינה הוא מטופל תרופתית".

בתגובה לגל הטענות והביקורות שהופנו נגדו, הסביר ג'אנטי כי הלחץ מגודל המעמד גרם לו להזיות שהפריעו לו בתרגום הסימולטני. "ראיתי מלאכים נופלים מהשמיים לתוך האצטדיון", סיפר. "שמעתי קולות שמדברים אלי והתקשיתי לשמור על ריכוז".

מאז התקרית המביכה, חשפו אמצעי התקשורת בדרום אפריקה פרטים נוספים מעברו המפוקפק של ג'אנטי, בהם דיווחים על השתייכותו לכנופיית פשע ששרפה למוות שני בני אדם לפני כעשור. בנוסף, נקשר שמו של ג'אנטי במספר מקרים של אונס, חטיפה וגניבה, שאת כולם הוא מכחיש.