בריטניה מפנה את אזרחיה מדרום סודן

על רקע ניסיון ההפיכה האלים בדרום סודן ומאות ההרוגים במהומות בבירה ג'ובה, מפנה בריטניה את אזרחיה מהמדינה. מטוס נשלח כדי לפנות את הבריטים, שחוששים מההסלמה במאבק בין שני פלגים בצבא. אחד המחנות תומך בנשיא סלבה קיר, השני נאמן לסגנו המפוטר ריק מצ'אר

הסלמה בדרום סודן (AP)

משרד החוץ הבריטי הודיע כי נשלח מטוס לבירת דרום סודן ג'ובה כדי לפנות את האזרחים הבריטים. זאת בשל האלימות הגוברת במדינה מאז ניסיון ההפיכה נגד הנשיא סלבה קיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הממשלה בלונדון קראה לכל בריטי שרוצה לעזוב את דרום סודן ליצור קשר עם הדיפלומטים הבריטים שנשארו במדינה. חלק מהדיפלומטים כבר עזבו את ג'ובה.

מדיווחים שהגיעו אתמול לידי מועצת הביטחון של האו"ם עולה תמונת מצב מדאיגה במיוחד מהמדינה הצעירה באפריקה. על פי הדיווחים, בין 400 ל-500 בני אדם נהרגו ויותר מ-800 נפצעו במהומות.

בין 400 ל-500 גופות הועברו לבתי החולים בג'ובה, בירת דרום סודן, זאת לאחר הלחימה העזה שהתחוללה בין פלגים שונים של הצבא על רקע שאלת התמיכה בנשיא המדינה המכהן, סלבה קיר.  "שני בתי חולים קיבלו את מאות הגופות מהמהומות", אישר דיפלומט באו"ם שקיבל לידיו את הדיווחים מהמדינה.

העימותים האלימים, בהם נפצעו גם כ-800 בני אדם, פרצו ככל הנראה על רקע המהומות בין נאמניו של קיר למתנגדיו. את הפלג המורד בצבא מוביל סגן הנשיא לשעבר ריק מצ'אר, שפוטר על ידי קיר. אנשיו של הנשיא טוענים כי ניסיון ההפיכה של מצ'אר נכשל ודוכא, אך נראה כי האלימות במדינה עדיין לא נפסקה.