ארגוני בע"ח יוצאים נגד הוליווד

ארגוני בעלי החיים הכריזו מלחמה נגד השחקן לאונרדו דיקפריו, וכעת הם מאיימים להחרים סרט חדש בכיכובו בגלל שימוש בשימפנזה בקטע שאורכו לא יותר משלוש שניות. המחאה הזאת מצטרפת לשורת מחאות של ארגוני בעלי חיים נגד הוליווד, בדרישה להפסיק את השימוש בבעלי חיים בסרטים כליל

לא פחות מ-100 מיליון דולר הושקעו בסרט ה'זאב מוול סטריט' בכיכובו של ליאונרדו דקפריו, אבל עוד לפני שהוא יצא לאקרנים ארגוני בעלי החיים החליטו להחרים את הסרט בגלל סצנה אחת שאורכה לא יותר משלוש שניות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שלוש שניות בהם רואים קוף לבוש בבגדים אנושיים, מוחזק על ידי אחד השחקנים מוציאות את ארגוני בעלי החיים משלוותם. "אנחנו מתנגדים בתוקף לשימוש למטרות בידור בבעלי חיים בטלוויזיה ובסרטים", אומרת מישל צ'ו מארגון לזכויות בעלי החיים.

רק לפני שבועיים יצא לאקרנים הסרט השני בטרילוגיית ההוביט, ובדיוק כמו לאחר צאתו של הסרט הראשון, עלו טענות של הזנחה ופגיעה בבעלי החיים שלקחו חלק בסרט. במאי הסרט פיטר ג'קסון הכחיש בתוקף את הטענות של הארגונים ואומר כי כל בעלי החיים טופלו היטב במהלך הצילומים.

המסע של הארגונים לא פגע בהכנסות של ההוביט, כשהחלק הראשון הכניס יותר ממיליארד דולר ברחבי העולם. בתחילת השנה הבאה יצא 'המבול', סרט המבוסס על הסיפור התנכ"י ובו בחר הבמאי לא לעשות שימוש בחיות אמיתיות אלא בעיבודי מחשב.