קנדה: זכה בלוטו ב-40 מיליון ויתרום הכל

הכי נדיב שיש: טום כריסט, אלמן קנדי, חשף כי לפני שבעה חודשים זכה ב-40 מיליון דולר קנדי, 132 מיליון שקלים, בהגרלה. הוא הודיע כי את כל הכסף הוא יתרום למאבק בסרטן לזכר אשתו שמתה מהמחלה

זכה - ויתרום הכל. טום כריסט (נשיונל פוסט- קנדה)

גבר מהעיר קלגרי בקנדה, שזכה לפני שבעה חודשים ב-40 מיליון דולר קנדי - כ-132 מיליון שקל,  הודיע כי יתרום את כל הכסף לארגוני צדקה. טום כריסט, אלמן בן 64, אפילו לא גילה לילדיו על הזכייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הגופים שעומדים לקבל את רוב הכסף יהיו ארגוני מחקר ומלחמה במחלת הסרטן", הצהיר כריסט בראיון לרדיו CBC. "נושא הסרטן יהיה מרכזי בתרומות שלי כי אשתי מתה מסרטן בפברואר לפני שנתיים. היא הייתה מאוד צעירה ונלחמה במחלה במשך שש שנים לפני שמתה".

לדבריו, גם ללא הכסף - הוא וילדיו לא צריכים לחשוש לעתידם. "בדיוק פרשתי בסוף ספטמבר והיה לי מספיק מזל במהלך הקריירה כדי לספק ביטחון לי ולילדי. לא היה לי שום ספק לאן הכסף הזה צריך ללכת, הוא צריך ללכת לתרומות", הסביר הזוכה. 

אשתו של כריסט, ג'אן, מתה מסרטן הריאות בשנה שעברה בגיל 57. היא קיבלה תמיכה ממרכז טום בייקר למלחמה בסרטן ועל פי הפרסומים בקנדה, זה יהיה הארגון שיקבל את רוב כספי הזכייה, שישוחררו רק בשנה הבאה. "טום בייקר יקרים לליבי, אין בזה שום ספק", אמר הבעל בריאיון.

"אחרי שהכספים ישוחררו נחליט ביחד מה לעשות ולמי", סיפר כריסט, בעל מנוי שנתי להגרלה הלוטו של מערב קנדה. "התקשרו אליי ולא הבנתי אפילו באיזו הגרלה מדובר, אני אפילו לא יודע מה המספרים הזוכים, אני משלם בצורה אוטומטית בכל שנה".