מפולות בוץ קטלניות בברזיל

סדרה של מפולות בצפון מזרח ברזיל הביאו להכרזת מצב חירום על ידי ארבע רשויות ולפינוי של עשרות בני אדם. באחת מהן, שתועדה בסרטון שצולם בטלפון נייד, נראית קבוצה של אזרחים נמלטת מהבוץ והסלעים שמידרדרים במהירות מההר. "כשהתעוררתי, ראיתי את ההרים רועדים ואז אבק מילא את האוויר ולא ראיתי כלום", סיפר תושב מקומי

גשמי זלעפות שירדו במדינת מינאס גראיס בצפון מזרח ברזיל גרמו למפולות קטלניות שהביאו למותם של שישה בני משפחה אחת. אחת המפולות תועדה בסרטון שצולם בטלפון נייד, ומנציח את רגעי האימה של קבוצת אזרחים שנמלטת על נפשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתמונות ניתן לראות את החלל שנותר בהר אחרי המפולת, ששטחו כ-100 מטר. "כשהתעוררתי, ראיתי את ההרים רועדים ואז אבק מילא את האוויר ואחר כך לא ראיתי כלום", אמר חוזה בריירה, שמתגורר ביישוב למרגלות ההר - סמוך לבית שבו נקברו בני המשפחה.

על פי הדיווח, כוחות חילוץ שהו באזור בגלל שיטפון מוקדם, וכשהגיעו לבית שנקבר במפולת מצאו בו ארבע גופות - של שני מבוגרים ושני ילדים. עוד שתי גופות נמצאו מאוחר יותר תחת הריסות ובמקום יש עוד מספר נעדרים.

"זו לא עבודה מהירה, אבל נעבוד עד שנמצא את כולם", אמר קארלוס וויינה מכוחות ההצלה המקומיים. עוד תשע משפחות שגרות ביישוב נאלצו לעזוב את בתיהם.

בשבוע האחרון נספרו 16 מפולות בוץ דומות בצפון מזרח ברזיל, כולן באזורים שבהם מתגוררים עובדים בתעשיית המכרות הברזילאית. רבים נותרו חסרי בית בשיטפונות, וארבע רשויות מקומיות הכריזו על מצב חירום.