ארה"ב: שני זוכים בהגרלת 636 מיליון דולר

חלום אמריקני: מה הייתם עושים עם מאות מיליוני דולרים? על השאלה הדמיונית הזו יענו בקרוב שני זוכים מאושרים, שניחשו את המספרים הנכונים בהגרלת הלוטו השנייה בגודלה בתולדות ארה"ב

כדורי הזהב, ארכיון (רויטרס)

לפחות שני בני אדם זכו בהגרלת הלוטו האמריקני שבה הוצע הפרס השני בגודלו בתולדות התחרות - פרס כספי בשווי דמיוני של 636 מיליון דולר בהגרלה הידועה בשם ה"מגה מיליון". על פי מנהלת הלוטו האמריקני, אחד הכרטיסים המנצחים נמכר בדוכן עיתונים באטלנטה, ג'ורג'יה, ואילו הכרטיס השני נמכר בחנות "המתנות של ג'ני" בעיר סאן חוזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המספרים הזוכים בהגרלת הלוטו השנייה בגודלה בהיסטוריה האמריקנית הם 8,14,17,20,39 וה"מגה בול", המקבילה האמריקנית למספר החזק, עם המספר 7. בהנהלת הלוטו קיוו בסתר ליבם כי לא יימצא השבוע זוכה, על מנת שהסכום ישבור שיא ויתקרב ככל האפשר למיליארד דולרים. הפרס הגבוה ביותר חולק בחודש מרץ האחרון, אז הגיע סכום הזכייה ל-656 מיליון דולר.

בחודש אוקטובר האחרון שינו בארה"ב את נהלי ההגרלה, וזאת על מנת להפוך את הסיכוי לזכייה לקשה עוד יותר. הסיכוי לנחש את המספרים הזוכים עומד היום על 1 ל-259 מיליון. בעבר הסיכוי היה גבוה יותר, אך עדיין כמעט בלתי אפשרי, כשהסיכוי לזכות בפרס הנכסף עמד על 1 ל-176 מיליון.

כעת עומדת בפני הזוכים הדילמה הבלתי נמנעת - האם לקחת את הסכום במזומן ולהסתפק ב-255 מיליון דולר "בלבד" לאחר מסים, או לחלק את הפרס לתשלומים שאותם יקבלו לאורך 30 שנה, דבר שיגדיל את סכום הזכייה לכ-477 מיליון דולר, וזאת כדי להתמודד עם תופעות מוכרות של התעשרות מהירה ואיבוד נכסים, כפי שקרה לזוכים רבים בעבר.