דיווחים באו"ם: כ-500 בני אדם נהרגו בעימותים בדרום סודן

כאוס במדינה החדשה: מדיווחים שהגיעו לידי האו"ם מג'ובה, בירת דרום סודן, נמסר כי בין 400 ל-500 בני אדם נהרגו ו-800 נפצעו במהומות אלימות בין פלגים שונים של הצבא המקומי. בבית הלבן הביעו דאגה מהמצב במדינה

עימותים קשים בדרום סודן (רויטרס)

מאות הרוגים בעימותים בדרום סודן: מדיווחים שהגיעו הלילה לידי מועצת הביטחון של האו"ם עולה תמונת מצב מדאיגה במיוחד מהמדינה הצעירה באפריקה. על פי הדיווחים, בין 400 ל-500 בני אדם נהרגו ויותר מ-800 נפצעו במהומות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווחים, בין 400 ל-500 גופות הועברו לבתי החולים בג'ובה, בירת דרום סודן, זאת לאחר הלחימה העזה שהתחוללה בין פלגים שונים של הצבא על רקע שאלת התמיכה בנשיא המדינה המכהן, סלבה קיר. "שני בתי חולים קיבלו את מאות הגופות מהמהומות", אישר דיפלומט באו"ם שקיבל לידיו את הדיווחים מהמדינה.

העימותים האלימים, בהם נפצעו גם כ-800 בני אדם, פרצו ככל הנראה על רקע המהומות בין נאמניו של קיר למתנגדיו. מוקדם יותר אתמול דיווח משרד הבריאות בדרום סודן כי לפחות 26 בני אדם נהרגו במהומות שפרצו בין פלגים של הצבא בבירה ג'ובה.

מחלקת המדינה האמריקנית הורתה לדיפלומטים אמריקניים השוהים בדרום סודן לעזוב אותה מיידית בעקבות המצב הרעוע במדינה. היועצת לביטחון לאומי סוזן רייס צייצה בעמוד הטוויטר שלה וכתבה כי "ארה"ב מודאגת מאוד מהמצב בדרום סודן".