מחקר מקיף: המולטי-ויטמינים לא מועילים

מחקר אמריקני המאגד בתוכו שלושה מחקרים קובע באופן מובהק: תוספי המזון הפופולאריים אינם מועילים לבריאות ואף עלולים להזיק. נוסף על כך, קובע מינהל התרופות והמזון האמריקני (FDA) כי סבונים אנטי-בקטריאליים אינם מגנים מפני מחלות זיהומיות ומידבקות

עד עתה היה נהוג לחשוב שמולטי-ויטמינים מועילים לבריאות, אלא שמחקר אמריקני מפתיע שאיגד בתוכו שלושה מחקרים שונים שהתפרסם היום (ג') קובע באופן מובהק שהדבר אינו נכון כלל ועיקר ולמולטי-ויטמינים אין שום תועלת רפואית. יתר על כן, קובע המחקר, הם אפילו עלולים להזיק לבריאות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במסקנות המחקר המרעישות נקבע כי תוספי המזון אינם מונעים מחלות. עוד צוין, כי אדם שמקפיד על תזונה מאוזנת אינו זקוק לשום מולטי-ויטמין.

בעבר נטען כי התוספים הללו עשויים למנוע מחלות סרטן, מחלות לב, מחלות כרוניות ואף לשפר את זיכרון המבוגרים. היום, כאמור, מתברר כי מדובר בפרסומים שאין להם אחיזה במציאות.

ה-FDA: "סבונים אנטי-בקטריאליים אינם יעילים"

במקביל קובע מינהל התרופות והמזון האמריקני (FDA) שהסבונים הנוזליים האנטי-בקטריאליים אינם מגנים מפני מחלת מידבקות וזיהומים. המינהל טוען כי אין הוכחה שמוצרים אלו יעילים, ואף להיפך: שימוש ממושך בהם עלול לגרום לחיידקים לפתח עמידות.

במילים פשוטות: המוצרים הללו מזיקים יותר מאשר מועילים. למרות זאת, אין משמעות הדבר שבארצות הברית מתכוונים להוריד אותם מהמדפים בקרוב, אך חובת ההוכחה חלה כעת על היצרנים, שצריכים להראות שהם אינם מטעים את הציבור.