האוכל הישראלי כובש את ניו יורק

שקשוקה על גלגלים, פלאפל במשאית, ואיך לא - השניצל. הלהיטים של המטבח הישראלי הם כרטיס הכניסה של ישראלים לשוק משאיות האוכל שפורח בניו יורק. מה קורה כשתייר יפני פוגש את הביצים ברוטב העגבניות? ומה הולך הכי חזק?

שלוש בבוקר בלב מנהטן, גם הכיכר הסואנת בעולם עדיין מנמנמת. שגיא, גבריאל ואיתן, שלושה חברי ילדות מרעננה, בדרך לעוד יום עבודה, בניסיון לנגוס בתפוח הגדול. אלפי משאיות האוכל, ה"פוד טראקס", שמציעות למיליוני ניו יורקרים רעבים אוכל מהיר, זמין, טרי, מחמם ומנחם, כבר מסודרות במרחק סנטימטרים בודדים אחת מהשנייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני מספר חודשים קנו השלושה משאית מסוג זה וקראו לה ה"שוקה טראק". אחרי שהקפיץ שקשוקות גורמה במסעדת שף, החליט גבריאל שיש לו ביד סטארט אפ. בכל יום חונה המשאית באזור אחר בעיר. הלקוחות כבר מגלגלים את הרוטב על הלשון, וגם את המבטא.

ברחוב 46 בולטת באדום המשאית של יאיר וניר, ה"שניצל טראק", שפתחו לפני 7 שנים שתי מסעדות בברוקלין. עם האוכל בא התיאבון, והשניים פתחו מסעדה נוספת, הפעם על גלגלים. השניים מספרים על קרבות טריטוריה, ומספרים כי על מנת לתפוס מקום, עליהם להגיע מוקדם במיוחד.

בין אנשי השניצל לחבר'ה מהשקשוקה דווקא אין קרבות טריטוריה. בפעם בשבוע המשאיות שלהם חונות אחת ליד השנייה. בעלי המשאיות מסבירים את הפרגון בעובדה כי ניו יורק גדולה מספיק עבור מספר גדול של מתחרים, ומציינים כי ממילא מרבית המשאיות מתמחות בסוגי אוכל שונים זה מזה.