המשטרה הבריטית: "הצבא לא היה מעורב במות דיאנה"

16 שנים לאחר מותה של הנסיכה מוויילס בתאונת דרכים בפריז ו-4 חודשים לאחר שנפתח תיק חקירת התאונה מחדש בחשד שאיש צבא בריטי היה מעורב, הודיע הסקוטלנד יארד על סגירת התיק. "אין ראיות אמינות התומכות בתיאוריה הזאת במציאות", נמסר בהודעת המשטרה

התיק נסגר. הנסיכה דיאנה (רויטרס)

אין כל הוכחה המעידה על כך שהצבא הבריטי היה מעורב בתאונה בפריז בה נהרגו הנסיכה דיאנה, בן זוגה הסעודי דודי אל-פאייד ונהג המכונית, כך הודיעה הבוקר (ג') משטרת לונדון. ההודעה על סגירת התיק מגיעה כארבעה חודשים לאחר שהסקוטלנד יארד הודיע כי יש התפתחות חדשה בחקירת התאונה, לפיה חייל בצבא הבריטי היה מעורב בגרימתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החוקרים בחנו מידע חדש על מותה של הנסיכה, שממנו עולה חשד כי הנסיכה נרצחה. על פי הדיווח ברשת סקיי הבריטית באוגוסט האחרון, עלה מהמידע שהגיע לחוקרים חשד שלפיו הנסיכה, בן זוגה דודי אל-פאייד ונהג המכונית שבה נסעו נרצחו על ידי חייל בצבא הבריטי.

"כל שורה בתיק נבחנה בקפדנות במטרה למצות את כל הפוטנציאל בחקירה", נמסר בהודעה שפרסמה המשטרה המקומית. "המסקנה הסופית היא כי בעוד קיימת אפשרות לכאורה למעורבות של הצבא בתאונה, אין ראיות אמינות התומכות בתיאוריה הזאת במציאות", הוסיפו בסקוטלנד יארד.

הסיבה שהביאה לפתיחת תיק החקירה מחדש

בספטמבר פורסמה ב"דיילי מייל" הבריטי ציטט עדותה של אשתו של אחד מחיילי חיל האוויר המלכותי, באמרה כי מותה של דיאנה נגרם בעקבות אירוע שבו סונוור נהגה האישי על ידי חיילי הוד מלכותה מיחידת קומנדו בריטית.

על פי הדיווח בעיתון, סיפורו של החייל לשעבר הגיע לאוזניה של אשתו לאחר שבשנת 2008 הוא לימד את בנה של דיאנה, וויליאם, שיעורי נהיגה מתקדמת. עוד הוסיפה גרושת החייל, כי זוהי למעשה הסיבה האמיתית שבעטיה פתח הסקוטלנד יארד בחקירה נוספת לגבי נסיבות מותה של דיאנה. "הוא סיפר לי שאחד מחבריו היה אחראי לתאונת הדרכים שהביאה למותה של דיאנה", אמרה. "הזדעזעתי מסיפורו, אבל האמנתי לו.

ב-31 באוגוסט 1997 הייתה הנסיכה דיאנה מעורבת בתאונת דרכים בפריז, לאחר שעדר של צלמי פפראצי דלק אחרי המכונית שבה נסעה. בכניסה למנהרה, פגע כלי הרכב בצידה הימני והיא התנגשה באחד העמודים התומכים. דיאנה חולצה מזירת התאונה כשהיא עדיין בחיים, אולם בבית החולים נאלצו הרופאים לקבוע את מותה.