צרפת: בשר סוסים ממעבדות ניסויים הגיע לצלחות

איך הגיע בשר סוס ממעבדות הניסויים של חברות תרופות אל הצלחת של אזרחים בצרפת? 21 בני אדם נעצרו בדרום המדינה נעצרו בחשד למעורבות בפרשה החדשה. שר צרפתי: "את הבשר הזה היה צריך להשמיד, הוא לא בטוח לאכילה"

ממעבדת הניסויים - לצלחת (רויטרס)

משטרת צרפת חושדת כי בשר סוסים שבוצעו בהם ניסויים במעבדות הגיע לצלחות של אזרחי המדינה. 21 בני אדם נעצרו בדרום צרפת בחשד למעורבות במכירת הבשר מהמעבדות לאטליזים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח, בעלי החיים היו במעבדות, בין השאר של חברת התרופות סנופי-פסטר, ונוסו עליה חיסונים נגד כלבת וטטנוס. מהחברה נמסר כי היא מכרה בשנים האחרונות 200 סוסים, בעיקר לבתי ספר לווטרינריה, אך רק לאחר שהבשר סומן. שר הצרכנות הצרפתי בנואה האמון אמר כי "זו לא רק ההונאה; מדובר פה גם בבטיחות המזון. את בשר הסוסים הזה היה צריך להשמיד".

מדובר בשערוריה נוספת הקשורה לבשר סוס באירופה - לפני כשנה פורסם כי בבריטניה התגלו בכמה רשתות המבורגרים ולזניה מבשר סוס זול, ששווק כבשר בקר. חקירה העלתה כי בשר הסוס, שמקורו במזרח אירופה, הגיע למדינות נוספות באירופה כמו אירלנד, דנמרק, שוודיה, נורווגיה, ספרד, גרמניה וצ'כיה.

בתגובה לסערה, הרשויות ביבשת החלו לבצע בדיקות DNA אקראיות במוצרי בשר, בחיפוש אחר בשר סוס שהוכנס למוצרים קפואים כמו לזניות והמבורגרים.