ארה"ב: אוניברסיטת הרווארד פונתה בשל דיווח על מטען נפץ; לא נמצאו מטענים

הסגל האקדמי והסטודנטים של אוניברסיטת הרווארד היוקרתית בארצות הברית פונו מהקמפוס לאחר שהתקבל דיווח על ארבעה מטעני נפץ בשטח האוניברסיטה. המשטרה נכנסה למבנים, ולאחר מספר שעות הודיעו כי לא נמצאו מטענים. סטודנטית ישראלית באוניברסיטה סיפרה: "סגרו את כולנוהמשטרה בלחץ אבל אנחנו מתעסקים יותר במבחן שבוטל"

מתפנים ממרכז המדע של האוניברסיטה (לימור ג'ולצ'ין)

אוניברסיטת הארווארד היוקרתית במסצו'סטס שבארצות הברית פונתה מהצוות האקדמי ומאלפי הסטודנטים אחרי שהתקבלו דיווחים על מטען נפץ בארבעה בניינים שונים ברחבי הקמפוס. על פי הדיווחים ייתכן כי מדובר במתיחה, אך במשטרה המקומית והארצית חוקרים את המקרה. לאחר מספר שעות, הודיעה המשטרה כי לא נמצאו מטענים, והתירה לסטודנטים ולעובדים לשוב לארבעת המבנים שפונו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סטודנטים רבים זרמו אל מחוץ לשערי האוניברסיטה הנחשבת למובילה בעולם. בעוד התלמידים והמרצים יצאו משטח האוניברסיטה, צוותי מומחים ומפרקי מטענים של המשטרה המקומית עשו את דרכם פנימה כדי לבדוק את הדיווחים. מאוחר יותר הותרה מחדש הכניסה לרוב המעונות, ולבניינים שנסגרו. בתחילה הודיעה האוניברסיטה על ביטול הבחינות, אך מאוחר יותר הודיעה כי הן יתקיימו כסדרן.

"סגרו את כולם בחדר האוכל, התחילה אזעקה, המשטרה כאן בלחץ", סיפרה לימור, סטודנטית ישראלית בהרווארד לחדשות 2 Online. "סגרו את הלב של הקמפוס, וכולנו מכונסים עם הפרופסורים. ההתרעה על המטענים הגיעה ממש לפני תחילת המבחן הכי גדול בתקופה הזו, וזה קצת הזוי כי למדנו הרבה מאוד זמן". לדבריה, "ההרגשה היא כאילו מדובר במתיחה, אבל לוקחים את זה כאן מאוד ברצינות, למרות שעדיין חושבים יותר על המבחן מאשר על המטען".

הסטודנטים נצורים בהרווארד (לימור ג'ולצ'ין)

"כדי להיות זהירים, הבניינים פונו והדיווחים נבחנים", נכתב באתר האינטרנט של האוניברסיטה ובחשבון הטוויטר. "עיקר תשומת ליבנו מופנה לביטחונם של הסטודנטים, של הצוות ושל המתקנים. אנו נעדכן את התקשורת כשיהיה בידינו עוד מידע".

תלמידי בית הספר, חלקם בבחינות הודיעו שרוב הסטודנטים הועברו לאולם אננברג, אחד מהאולמות הגדולים בקמפוס. האוווארד ממוקמת במרחקי של חמישה קילומטרים מבוסטון.

אם הדיווחים נכונים, מדובר במקרה נוסף של ניסיון לפגוע במוסד חינוכי בארצות הברית. אתמול נפצעו שני בני אדם בתקרית ירי בבית ספר תיכון במדינת קולורדו. סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה כי היורה הוא ככל הנראה תלמיד שהסתכסך עם אחד ממוריו, וכי הוא שם קץ לחייו בתום הירי.