"הארנב הסיני" משדר תמונות מהירח

החללית הסינית "שאנג'ה 3", הראשונה ששיגרה סין ונחתה בהצלחה על הירח, העבירה היום תמונות ראשונות שלה ושל הרובוט "יוטו" - שנקרא על שם ארנב מהמיתולוגיה הסינית. היעד הבא: משלחת מחקר שתנחת על הירח בשנת 2017 ותאסוף דגימות מהקרקע

סוכנות הידיעות הסינית פרסמה היום (ב') תמונות ראשונות ששידר רכב החלל הסיני הראשון שנחת על הירח במהלך סוף השבוע. הייתה זו נחיתה ראשונה על הירח של רכב חלל ששוגר מכדור הארץ מאז 1976.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החללית "שנג'ה 3" ובתוכה הרכב הרובוטי יוטו , שנקרא על שם ארנב מיתולוגי שהנסיכה שנג'ה - דמות ידועה במיתולוגיה הסינית - לקחה לירח כשברחה מכדור הארץ, מעבירים תמונות ועורכים סקר גיאולוגי שלא בטוח יספק מידע חדש על טבעה של הלבנה, אבל בטוח יכניס את סוכנות החלל הסינית לרשימה המכובדת של המדינות שהצליחו להנחית חללית על גוף שמיימי ולבצע מחקר.

ארנב חללי סיני (רויטרס)

הרובוט והחללית צילמו זה את זה הבוקר והעבירו את התמונות לכדור הארץ - ואלה שודרו מיד. סוכנות החלל הסינית הודיעה שאחרי ההצלחה בהנחתת החללית וה"ארנב", היא מתכננת משלחת מחקר שתנחת על הירח בשנת 2017 ותאסוף דגימות מהקרקע.

נשיא סין קשי ג'ינגפינג הודיע עם כניסתו לתפקיד ששדרוג תכנית החלל הסינית עומדת בראש סדר העדיפויות והאיץ מאוד את התכנית למטרות צבאיות ואזרחיות. רכב החלל יסייר על פני הירח במסלול שנקבע מראש או על פי שליטה מהקרקע.