טרגדיה ברוסיה: נשא את הלפיד האולימפי - ומת

ואדים גורבנקו, מורה התעמלות ומדריך היאבקות זכה אמש לכבוד לו זוכים מעטים בארצו – לצעוד עם הלפיד האולימפי סמוך לעירו. כעבור 150 מטרים הוא חש ברע, העביר את הלפיד לאדם הבא, ופונה לבית החולים - שם נקבע מותו. "צר לנו על מותו, הוא אימן מתאבקים רוסים שזכו לכבוד רב", אמרו מארגני הצעדה

צעד וקרס, ואדים גורבנקו (רויטרס)

בעוד פחות מחודשיים תחל בעיר סוצ'י שברוסיה אולימפיאדת החורף, אבל על האירוע הספורטיבי מעיב מותו של אחד מנושאי הלפיד - שלקה אתמול בהתקף לב, זמן קצר לאחר שסיים צעידה מתוקשרת של כ-150 מטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לואדים גורבנקו, מורה התעמלות ומדריך היאבקות בן 73, הוענק אתמול הכבוד לצעוד עם הלפיד למרחק קצר סמוך לעיר הולדתו קורגן במערב סיביר. שניות ספורות לאחר שהחל בצעדה הוא חש ברע, העביר את הלפיד לאדם הבא - וניגש לקבל טיפול רפואי מפרמדיקים שהיו במקום.

"הוא חזר למקום ההתאספות, ואפילו צולם על ידי כלי התקשורת במקום",סיפר קצין משטרה לתקשורת ברוסיה. "הוא אמר שהוא לא חש בטוב ואז נלקח לבית החולים, הרופאים למרבה הצער לא הצליחו להציל אותו".

רומן אוסין, דובר הצעדה, ביקש להביע תנחומים בפני משפחתו של גורבנקו, אך רמז כי אין קשר בין הפעילות הספורטיבית שביצע - לבין התקף הלב שהכה בו. "הוא אימן מתאבקים רוסים רבים שזכו בכבוד רב לאורך השנים, לצערי בשנים האחרונות הוא לקה בשני התקפי לב", סיפר אוסין.

מסעו של הלפיד ברחבי רוסיה החל בחודש אוקטובר האחרון, אז נשא אותו לראשונה הנשיא ולדימיר פוטין בכיכר האדומה, ובכך ניתן האות ליציאה לדרך שאורכה כ-65 אלף קילומטרים ברחבי המדינה. עד לתחילת האולימפיאדה צפויים לשאת את הלהבה כ-14,000 בני אדם, שהתבקשו לחתום על מסמך רפואי, שלפיו הם אחראים לבריאותם ושהם מסוגלים להתמודד עם הצעדה.