דיווח: שליט קוריאה הצפונית קים ג'ונג און הוציא להורג את דודו

כשבוע לאחר שהדיח אותו מכלל סמכויותיו ותפקידיו בצמרת הממשל בקוריאה הצפונית, שליט הדיקטטורה המסוגרת בעולם קים ג'ונג און הוציא להורג את דודו – כך דיווחה סוכנות הידיעות הרשמית של המדינה. בהודעה שנמסרה לתקשורת אודות הריגתו נכתב: "הוא יותר גרוע מכלב"

הוציא להורג גם את דודו. ג'ונג און (רויטרס)

אכזריות חסרת רחמים - גם אם מדובר בבני משפחה: שליט קוריאה הצפונית קים ג'ונג און, הוציא אמש להורג את דודו, ג'אנג סונג תאק, ששימש עד לפני כשבוע כמפקד בכיר בצבא הצפון קוריאני ונחשב למעשה כמספר 2 בצמרת המפלגה השלטת במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח במדינה, האחיין והשליט הבלעדי במדינה בחר להוציא את דודו להורג לאחר שהדיח אותו במפתיע מכל תפקידיו לאור מה שהוגדר כ"ניסיון בגידה" מצדו. לטענת השלטונות סונג תאק ניסה לנצל את מעמדו ואת הסמכויות שרוכזו בידיו על מנת "לנסות ולרשת את מקומו של קים ג'ונג איל לאחר מותו בדצמבר 2011".

בהודעה של סוכנות הידיעות בפיונגיאנג נמסר כי "סונג תאק בוגד וגרוע יותר מכלב". ההודעה על הוצאתו להורג באה לאחר הפרסומים במדינה שטענו שדודו של השליט קים סולק משלל תפקידיו עקב חשד למעורבותו בפרשות שחיתות חמורות וסגנון החיים המופקר שניהל - זאת בניגוד מוחלט לחוקי המדינה המסוגרת.

לאחר היוודע דבר הריגתו של סונג תאק, פרסמו בוושינגטון הודעת גינוי חריפה בה הביעו זעזוע עמוק נוכח המעשה. "מדובר בעוד הוכחה לברוטאליות והאזכריות של השלטון בפיונגיאנג", נכתב בהודעה.