דאע"ש במסר לצרפת: "נבצע עוד פיגועים"

פעילי המדינה האסלאמית מפרסמים סרטון חדש ובו מסר תקיף לארמון האליזה. "כל הקווים האדומים נחצו", אומרים הפעילים בצרפתית. "אנחנו פרוסים ומחכים לפקודה כדי להגן על שמו של הנביא"

פעילי דאע"ש במסר לצרפת (יו-טיוב)

שבועות ספורים לאחר גל פיגועי הטרור שהכה בצרפת וגבה את חייהם של 17 בני אדם, ארגון המדינה האסלאמית מפרסם היום (שבת) סרטון ובו איום מפורש לפגוע פעם נוספת במדינה ובעיקר בבירה פריז. "נחצו כל הקווים האדומים", אומרים הפעילים החמושים בקטע הוידאו הקצר שעלה לרשתות החברתיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתחילת הסרטון החדש, מופיעים הנשיא המכהן פרנסואה הולנד והנשיא לשעבר ניקולא סרקוזי כשהם מתייחסים בתקיפות למלחמה נגד הטרור. מנגד מופיעים שני פעילי דאע"ש, דוברי צרפתית, כשהם משגרים מסר תקיף על כוונת הארגון להמשיך ולבצע פיגועים בשטח צרפת ובלגיה. "אנחנו פרוסים בכל מקום וממתינים ליום הפקודה", הם נשמעים אומרים.

"מוכנים ליום פקודה" (יו-טיוב)

הפעילים החמושים משבחים בסרטון את אמדי קוליבאלי, המחבל שרצח ארבעה יהודים במרכול "היפר כשר" בפריז לפני מספר שבועות. הם מאיימים להמשיך את גל הפיגועים בשל מה שהם מכנים "הפגיעה בשמו של הנביא מוחמד".

מסר לנשיא צרפת, ארכיון (רויטרס)

אתמול דווח כי רעייתו של המחבל מהמעדנייה הכשרה, חיאת בומדיין, העניקה ממקום מסתורה ריאיון למגזין מקוון של הארגון שפונה לדוברי צרפתית. היא מספרת שם על בריחתה מצרפת ומעודדת אזרחים אירופים נוספים לפעול כמותה ולבצע מתקפות טרור נגד מטרות בשטח המדינה. כמו כן היא קוראת לעוד ועוד מוסלמים לנסוע לשטחים במזרח התיכון שנמצאים בשליטת דאע"ש ולהצטרף למאמצי הארגון.

המחבל מהיפר-כשר ורעייתו (רויטרס)

ובעוד ברחבי אירופה שומרים על ערנות גבוהה בעקבות האיומים, נעצר הבוקר במזרח לונדון תושב בריטי החשוד כי אסף מידע לקראת פיגוע של ארגון הטרור האסלאמי. האיש, גבר בשנות השלושים לחייו, מואשם כי הצטרף לדאע"ש ופעל בשירות הארגון שתכנן לבצע מתקפה ככל הנראה בשטח הממלכה.