בית המשפט העליון בהודו קבע: הומוסקסואליות – עבירה פלילית

בעוד בעולם הולכת וגוברת החקיקה הליברלית, שמאפשרת זכויות שוות לזוגות חד מיניים, בהודו עושים את ההפך: בית המשפט העליון במדינה אישר הבוקר חוק שקובע כי הומוסקסואליות היא עבירה פלילית. העונש: קנס ועד 10 שנות מאסר

מחאה גאה בהודו (AP)

אין מקום לגאווה בהודו: בעוד מדינות רבות ברחבי העולם הולכות ומאשרות נישואים חד מיניים ומקדמות חקיקה שוויונית לזוגות הומוסקסואליים, במדינת הענק שבאסיה הכריעו ההפך. בית המשפט העליון במדינה קבע כי הומוסקסואליות הינה עבירה פלילית. מי שיפר את החוק - צפוי להישלח למאסר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בית המשפט העליון ההודי הפך היום את החוק שאושר במדינה ב-2009 וקבע כי הומוסקסואליות היא חוקית. בהחלטתו קבע בית המשפט כי יחסים בין בני זוג מאותו המין הינם עבירה פלילית, וכי כל העובר על החוק צפוי לקנס - ולעונש של עד 10 שנים מאחורי הסורגים.

ההחלטה הקודמת שקידמה קבלה של זוגות חד-מיניים הכעיסה גופים וארגונים דתיים רבים במדינה, שעמדו מאחורי העתירה לבית המשפט העליון בנוגע לחוק. מנהיגי הקהילות המוסלמיות והנוצריות בהודו התנגדו להחלטה בתוקף, והובילו את המאבק לשנות את החוק.

המשמעות בפועל של ההחלטה היא שהמשטרה תוכל לעצור זוגות חד-מיניים אם ייתפסו מקיימים יחסי מין הנחשבים לאסורים - מה שחולל סערה בקרב חברי ארגונים גאים וזוגות הומואים ולסביות במדינה. 

"זהו יום שחור לקהילה, ההחלטה הזו הייתה לחלוטין בלתי צפויה", אמר ארבינד נאראיאן, המשמש כסניגור של ארגון המקדם זכויות גאים במדינה. בכוונת הארגונים לנסות ולערער על הפסיקה.