אורוגוואי הפכה למדינה הראשונה בעולם בה החוק מתיר גידול, מכירה וצריכה של מריחואנה

בעוד 120 ימים יכנס לתוקפו ניסוי חדשני באורוגוואיי: לראשונה מריחואנה תהפוך למוצר שיווקי לכל דבר - יהיה ניתן לרכוש, לגדל ולצרוך מריחואנה במדינה הדרום אמריקנית באופן חופשי. המטרה העיקרית של החוק: להוביל לפגיעה בהיקף הסחר הבלתי חוקי בסם

"ג'וינטים". ארכיון (חדשות 2)

אורגוואי הפכה למדינה הראשונה בעולם המאפשרת שימוש מלא וללא הגבלות בסם המריחואנה: חוק חדש שעבר במדינה מאפשר מסחר בסם. עם כניסתו לתוקף כל תהליך השימוש יהיה חוקי במדינה - החל מגידול, דרך הפצה ולבסוף השימוש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסנאט האורוגוואי הצביע ברוב של 16 תומכים אל מול 13 מתנגדים להצעת החוק אותה יזמה ממשלת המדינה. המטרה העיקרית של החוק החדש היא להיחלם בתעשייה הבלתי חוקית של מסחר בסמים, הקיימת באורוגוואי ובמדינות דרום אמריקניות נוספות.

לוביסטים שתמכו בהחלטה התגודדו מחוץ לבית המחוקקים, כשחלקם מעשנים את הסם בעצמם, במטרה להוביל להעברת החוק. אותו לחץ ציבורי סייע גם הוא בהחלטה אלייה הגיעו מקבלי ההחלטות של המדינה.

החוק קובע כי כל אזרח אורגואי יוכל לרכוש 40 גרם לשימוש עצמי בכל חודש, כל עוד מלאו לו 18 שנים. ממכר הסם יתבצע בבתי מרקחת בעלי רישיון מיוחד אותו תנפיק המדינה. אותם בתי מרקחת יחוייבו לבצע מעקב קפדני אחר הרוכשים במטרה למנוע שימוש העובר את המותר על פי החוק.

ניתן גם לגדל קנאביס לשימוש עצמי

אך הרכישה לא תהיה הדרך היחידה להשיג את הסם במדינה. בעוד 120 ימים כאשר ייכנס החוק לתוקף, כל אורגואי יוכל לגדל בביתו עד שישה צמחי קנאביס בשנה.

"אנחנו מתחילים ניסוי חדש בחודש אפריל הקרוב", סיפרה אשת הנשיא וסנטורית במדינה לוסיה טופולאנסקי. "מדובר בשינוי תרבותי משמעותי המתמקד בבריאות הציבור ויסייע במלחמה במבריחי הסמים".

הניסוי במדינה עשוי להתוות את הדרך למדינות נוספות ברחבי העולם. רבים בעולם המערבי מתנגדים להפיכת הסם לחוקי, בעוד שאחרים מאמינים כי ליגליזציה של הקנאביס תסייע במלחמה נגד ארוגני פשע המשתמשים בסם לשם מימון פעילותם הבלתי חוקית.